Martin Dulovec, kmenový hráč druholigového Nymburka, sice odehrál zápas, ve kterém poděbradský tým přerušil výhrou 8:4 nad favoritem šňůru porážek, s propadlou registrací (kvůli aktuálnosti fotografie). Klub z Nymburska za to ale vinu neponese.

Jak Deníku potvrdil i Pavel Vosyka, předseda krajského výkonného výboru ČSLH, došlo na základě pozdějšího vyjasnění některých okolností s registračním oddělením k přehodnocení postoje ze strany sportovně-technické komise. Ta uznala, že za připuštění hráče k utkání nesl odpovědnost rozhodčí, a ponechala v platnosti výsledek dosažený na hřišti.

Tři body přitom mohou mít pro Poděbrady cenu zlata. Před závěrečným utkáním v Mladé Boleslavi je nechávají ve hře o záchranu. Musejí ovšem soupeře porazit v základní hrací době. V prvním utkání Bruslaři vyhráli 7:1. „Myslím, že je to spravedlivější. K chybě sice došlo, ale jsme přesvědčení, že hlavně na straně svazu, který nám vrátil registraci bez jakéhokoliv upozornění o její neplatnosti," je manažer a trenér HC Poděbrady David Kubát rád, že se o sestupujícím rozhodne na ledě.

Bitva s velkým nábojem začíná na ledě Ško-energo arény v sobotu v 17 hodin.