Zlín – BK Mladá Boleslav 2:1

Boleslavští hokejisté na ledě favorizovaného Zlína bojovali, dokonce vedli, ale nakonec mu těsně podlehli.

V průměrné první části se vše podstatné událo až v jejím závěru. Nejprve v největší příležitosti beranů trefil Sivák dvě minuty před koncem Schwarze pouze do lapačky. Následně sedm vteřin před první sirénou využili Středočeši dvojnásobnou přesilovku po dorážce Divíška.

Ve druhé části se Zlín snažil o vyrovnání, místy si vytvořil nápor, ale narážel na bezchybného mladoboleslavského brankáře. Až v poslední minutě prostřední části zrušil Schwarzovo kouzlo bekhendem Kubiš. „Diváci viděli vyrovnaný zápas. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, jelikož jsme si za předvedený výkon bodovat zasloužili,“ věděl asistent trenéra Vladimír Hiandlovský.

Trenéři obou týmů reagovali na vývoj stažením čtvrtých formací. „Nemohli jsme se dostat do tempa. Boleslav hrála dobře, chtěli jsme hru oživit, přesto to nebylo tak výrazné, jak jsme si představovali,“ přiznal zlínský asistent.

Do vedení mohli jít ve 46. minutě hosté, když Štefanka rovnou z trestné lavice uháněl sám na Sedláčka, ale zlínský brankář jej vychytal. Nestačil již však o šest minut později na pokus Důrase, který se trefil v šestém zápase za sebou a zároveň trefil čtvrtou výhru beranů v řadě. „Michal hraje dobře, padá mu to tam. Ke gólům je potřeba i štěstí, ale celkově druhý útok předvádí dobré výkony. Vhodně se doplňují. Jsme rádi, že se jim daří,“ hlásí Vlach.

Branky a nahrávky: 40. Kubiš (Holík, Řezníček), 48. Důras (I. Rachůnek) – 20. Divíšek (Hay).

Rozhodčí: Homola, Smitka – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4866.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Řezníček, Grof, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – I. Rachůnek, Balán, Důras – Kubiš, T. Sýkora, Sivák – Holík, Roman Vlach, J. Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Mladá Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka – Boháč, Divíšek, Gajovský – Bahenský, Štefanka, Hyka – Pabiška, Tvrdík, Plodek – Loskot, Vrbata, Nouza. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.