PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:0

Přestože berani od začátku tahali za delší konec zápasového provazu, dlouho se jim dobře bránícího soupeře překonat nedařilo.

Až minutu před první přestávkou přišlo nahození Hamrlíka, které šikovně tečoval Köhler. „Zde se lámal chleba. Zatímco my se ve vyrovnaném zápase trápili v koncovce, domácí dokázali potrestat první naši menší chybu,“ litoval mladoboleslavský Jaroslav Balaštík, který se poprvé ve své kariéře objevil na zlínském ledě v dresu soupeře.

Do dvoubrankového vedení poslal berany v polovině zápasu obránce Linhart, jenž v přesilové hře zužitkoval přihrávku Lešky. Navýšit náskok mohli domácí ve 35. minutě, ale 68 vteřin dlouhou početní výhodu 5 na 3 nevyužili. Mladá Boleslav byla nejblíže gólu v závěru druhé třetiny, ale Tomas ani Svačina ve slibné příležitosti nebyli úspěšní.

„Přestože jsme zde odehráli vyrovnaný zápas, opět odjíždíme bez bodu. Když ale nedáme gól, nemůžeme myslet na úspěch. Soupeř na rozdíl od nás byl v koncovce efektivnější. Zatímco v defenzivě to nebylo tak špatné, trápili jsme se při přechodu středního pásmo. Škoda zahozených šancí,“ litoval po utkání trenér hostů Vladimír Hiadlovský.

Branky a nahrávky: 19. Köhler (Hamrlík, Leška), 30. Linhart (Leška, Čajánek).

Rozhodčí: Polák, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4140.

Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Míka, Lučka, Tesařík, Řezníček – Finsterle, Leška, Köhler – Důras, Čajánek, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Ondráček – Honejsek, T. Sýkora, F. Čech.

Mladá Boleslav: J. Hübl – Žabka, Čutta, Rýgl, Chaloupka, Baldwin, Mozík – Stieler, Bahenský, Tomas – Balaštík, D. Výborný, Svačina – Cetkovský, Mikulík, Kotrla – Goertzen, Vrbata, Demel. Od 21. min navíc Jiránek.