Chvíli před koncem základní části, přesně 39 vteřin před sirénou, přitom hráči v černozeleném skákali radostí. Pálil Orsava a Petráskem vyražený kotouč dorážel Tomáš Pospíšil na 4:4.

Povedená power play.

Pospíšil přitom po předsezonním příchodu z Chomutova trefil do černého teprve podruhé v sezoně.

Jeho gól značil bod, zlatý bod.

Přesto Středočeši určitě pomýšleli i na druhý, místo toho stejně jako ve Zlíně v nastaveném čase padli.

Jinak zápas poletoval jako houpací židle. V 9. minutě vedl Litvínov 2:0, ale na začátku druhé části už Orsava obracel na 2:3. Pak zase dvakrát trefili „Vervíci", na tři body jim to ale nestačilo. I proto, že v závěru pohrdli přesilovkou pět na tři. Pospíšil je ztrestal a lehce pokazil oslavu domácí ikony Viktora Hübla, ktuerý hrál v extralize 1000. zápas a 700. za Litvínov.

"Na začátku třetí třetiny jsme bohužel nevyužili trestné střílení (Tomáš Hyka). To je velká škoda, protože by byl soupeř v roli toho, kdo musí dotahovat," litoval asistent kouče Boleslavi Boris Žabka. Byl ale rád, že jeho tým dotáhl zápas aspoň do prodloužení. "Tam se nám nezdála jedna situace, měli jsme pocit, že soupeř možná dohrával ve čtyřech hráčích. Na to se ale rozhodně nechceme vymlouvat. Potom při nás také stála smůla, protože brankáři praskl nůž a musel odejít do kabiny pro jiný," dodal Boris Žabka. 

Boleslav bodovala počtvrté v řadě, v neděli hostí také ve formě hrající Vítkovice (17:30).

HC VERVA Litvínov - BK Mladá Boleslav 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0). Branky a nahrávky: 8. M. Hanzl (K. Pilař, R. Hanzl), 9. M. Hořava (Trávníček, Válek), 31. Martynek (Lukeš, V. Hübl), 45. J. Černý (F. Pavlík), 64. R. Hanzl (M. Hanzl) – 14. Urban (Orsava, Štich), 19. Musil (Pacovský, Stříteský), 22. Orsava (Urban, Pospíšil), 60. Pospíšil (Orsava). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 4370. Střely na branku: 45:34.

Litvínov: Petrásek – Gula, Kubát, Pilař, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Kokeš – Martynek, Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Válek, Trávníček – Jurčík, Reichel, Doležal

Mladá Boleslav: Maxwell (64. Lukáš) – Kučný, Stříteský, Hanzlík, Kurka, Holub, Bernad, Štich, Hrdinka – Lenc, Musil, Hyka – Látal, Urban, Pacovský – Orsava, Žejdl, Pospíšil – Musliu, Volf, Jonák