Když v loňském prosinci Litvínov naposledy v extralize vyhrál, bylo to 2:0 na ladě boleslavského klubu. Od té doby nic. Tedy ano. Klesl na dno tabulky, angažoval půl tucet posil a poslední kolo před dlouhou olympijskou pauzou je zřejmé, že ho nemine baráž.

To Bruslaři ztratili další dva body v boji o klíčové desáté místo. „Byl to další důležitý zápas a dopadl jak dopadl. Jeli jsme do Litvínova s vědomím, že se domácí herně zvedli. Hodně bruslili, napadali a dohrávali souboje. To se nám v zápase potvrdilo,“ řekl na adresu soupeře asistent boleslavského kouče Viktor Ujčík.

Boleslav sice v zápase dvakrát vedla, nakonec to ale byla ona, kdo mocně dotahoval náskok soupeře v závěru třetí třetiny. To se sice povedlo. Bod navíc ale nakonec připadl domácí Vervě. „Bylo znát, že se oba týmy nacházejí na místech, kde jsou. Byla tam řada nepřesností a spousta šancí na to zvrátit výsledek. Úplně jasně zklamaly naše přesilovky. Byly jsme v nich bezzubí a ještě inkasovali. Nakonec jsme rádi, že jsme získali alespoň bod a neodjeli s prázdnou,“ dodal Viktor Ujčík.

„Sahali jsme po třech bodech, ale Boleslav srovnala v power-play. Jsme rádi, že jsme uspěli alespoň v prodloužení. Bylo to utkání nepřesností, ale z naší strany si to pomalu sedá. Jsem přesvědčený, že půjdeme nahoru,“ věří litvínovský lodivod Darek Stránský.