Úvod vyšel lépe domácímu týmu. Pomohla mu i přesilovka, tu ovšem Kometa nedokázala využít. První velkou šanci měl brněnský Köhler, brankář Kantor jeho zakončení z brankoviště vychytal. Potom si v početní výhodě zahrála i Boleslav, a to úspěšně. Ve dvanácté minutě vystřelil bez přípravy z levého kruhu Pavol Skalický a propálil Vejmelku. Kantor si potom poradil s akcí Malleta a po dvaceti minutách vedli Středočeši 1:0.

I po druhé třetině vedli hosté nejtěsnějším rozdílem, gól totiž v jejím průběhu nepadl. Za hosty mohl zvýšit kapitán Vondrka, po přečíslení však nezamířil přesně. Více ze hry ovšem měli brněnští hokejisté, brankář hostí Kantor zlikvidoval hned několik nebezpečných úniků domácích útočníků. Hlavně jeho zásluhou tak Boleslav i nadále držela svůj hubený náskok.

Na začátku třetí části hosté zahrozili v početní výhodě a hned dvakrát byli blízko gólu, obrana Komety v čele s Vejmelkou ale se štěstím udržela puk mimo branku. Největší šanci domácího týmu ve třetí třetině měli vzápětí Radim Zohorna s Hruškou, jejich protiútok opět zastavil Kantor.

Boleslav potom zkušeně držela svůj náskok a aktivní hrou nepouštěla soupeře do dalších příležitostí ke srovnání. Domácí to ještě v samém závěru zkusili při hře bez brankáře, nicméně to se jim vymstilo. V poslední sekundě zápasu se ve středním pásmu zmocnil puku David Šťastný a z otočky zamířil po ledě přesně do odkryté branky.

Bruslaři vyhráli už počtvrté v řadě a dál se posunují extraligovou tabulkou vzhůru, aktuálně drží sedmou příčku. V příštím utkání se pokusí prodloužit svoji úspěšnou sérii v zápase proti trápící se Spartě. Na jejím hřišti budou hrát hned tuto neděli.

Michal Konvalina