Hokejisty Benátek v posledních dnech stíhá jedna nepříjemnost za druhou. Nejenže jsou v tabulce poslední, nebodovali ani ve středu doma s Kadaní, ale navíc je postihla ještě kontumace zápasu s Berounem.

Sportovně technická komise Českého svazu ledního hokeje kontumovala zápas 1. kola první ligy mezi Benátkami nad Jizerou a Berounem ve prospěch hostujících Medvědů. Beroun, který utkání vyhrál na ledě 4:3, si do tabulky nakonec zapíše skóre 5:0. Důvodem kontumace byl neoprávněný start obránce Filipa Pyrochty. „Byla to administrativní chyba, neměl v té době potvrzený přestup," uvedl řídící pracovník první ligy Pavel Setikovský. Sedmnáctiletý Pyrochta je kmenovým hráčem Liberce, jehož jsou Benátky nad Jizerou farmou.

Vysvětlení podal také sportovní ředitel klubu Jan Slivka: „Filip Pyrochta měl od loňského února v Benátkách zaregistrovánu juniorskou smlouvu. Na základě ní u nás vloni na konci sezóny působil. Aniž by nám někdo letos dal vědět, tak hráč musí mít zaregistrovánu profesionální smlouvu. Brali jsme to tak, že když za nás mohl na konci minulé sezóny hrát, tak zde na juniorskou smlouvu může působit i nadále."