BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 3:5

Hokejisté Liberce porazili v 31. kole extraligy Mladou Boleslav 5:3, připsali se devátou výhru za sebou a upevnili si vedení v tabulce. Oba týmy dokázaly v zápase vstřelit tři góly v přesilových hrách, hosté přidali navíc jeden v signalizované početní výhodě. Dvakrát se mezi střelce zapsal hostující Lukáš Krenželok.

Prestižní souboj týmů, které od sebe dělí jen 50 kilometrů, byl od úvodního vhazování plný soubojů a vyloučení. Hned v první minutě měli domácí výhodu přesilové hry, otevřít skóre v ní ale mohl liberecký Jelínek. Přečíslení dva na jednoho však nezakončil přesně.

První branky se vyprodaná aréna dočkala v páté minutě, kdy se při hře čtyři na čtyři prosadil Krenželok. V 10. minutě „lízla" Řepíkova střela tyč, ale hosty to dlouho mrzet nemuselo. O dvě minuty později rychle využili dvojnásobnou početní výhodu, Ritticha podruhé překonal Jelínek.

Středočeši však byli střelecky aktivnější a podařilo se jim snížit, také v přesilové hře. Vlastní střelu v pádu dorazil Musil. V 16. minutě však byl podruhé vyloučen Kučný a opět z trestné lavice sledoval, jak jeho tým inkasuje. Podruhé v zápase se prosadil Krenželok.

I další góly padly při nerovnovážném stavu hráčů na ledě. Ve 23. minutě nejprve zvýšil vedení hostů Bulíř a ukončil tak duel pro Ritticha, místo nějž nastoupil Růžička. Desátý gól Urbana v sezoně na chvilku přiblížil Bruslařský klub svému dnešnímu soupeři, vzápětí však fauloval Holub a Tygři v signalizované početní výhodě přidali další branku. Trefil se tentokráte Radivojevič.

Ve třetí třetině mohl v další přesilovce zkompletovat hattrick Krenželok, jenže Růžičku nepřekonal. Neuspěl ani později ve spolupráci s Valským. V 55. minutě se – jak jinak než při hře pět na čtyři – podařilo domácím snížit na 3:5. Více ale nezvládli a nenavázali tak na předešlých šest domácích utkání proti Liberci, ve kterých doma bodovali.