Hokejoví příznivci ve městě automobilů se dnes dočkají. Po dvouletém brodění se prvoligovými vodami se dnes vrací Bruslařský klub z Mladé Boleslavi mezi českou hokejovou elitu!

A jako bonbónek jim los připravil do úvodního kola pořádnou specialitku. Dnes totiž vyjedou na led Zlína. Právě toho Zlína, který je aktuálním držitelem Poháru Tomáše Garrique Masaryka pro mistra ledního hokeje České republiky. Na Stadionu Luďka Čajky bude úvodní buly vhozeno dnes přesně v půl šesté.

Zlínský PSG v minulém roce prožil opravdu skvělou sezonu. Po čtvrtém místě v základní části si ve vyřazovacích bojích poradil nejprve s Hradcem Králové, poté s Třincem a nakonec ve finále přehrál v pěti zápasech i Kometu Brno. Vzhledem k loňské mistrovské sezoně mají hokejisté Zlína pochopitelně i letos ty nejvyšší ambice.

Možná trochu skromnější, avšak nemalé cíle, má klub od Jizery. „Letos už barážový klub prostě nebudeme," prohlásil na předsezonní tiskové konferenci v narážce na hanlivé komolení názvu Bruslařského klubu jeho ředitel Jan Tůma. Tipovat, kam až by mohl tým v letošní sezoně mířit, si však netroufal.

„Myslím, že celkově můžeme být a jsme spokojení. Ač se provedla celá řada změn, soudě podle přípravy a takového toho ovzduší si mužstvo sedlo a prezentuje se týmovým výkonem," sportovní manažer Luděk Bukač na téma změny v kádru Boleslavi

Všichni v Mladé Boleslavi však cítí, že letos by se u Jizery baráž rozhodně hrát neměla. „Ty dva roky v první lize nás hodně zocelily," hlásí kapitán týmu David Výborný. Jeho družina doznala i přes letní přestávku řadu posílení. Přesto vítězná kostra týmu zůstala v Mladé Boleslavi.

Jak hodnotí letní škatulata ten nejpovolanější sportovní manažer Luděk Bukač? „Vždycky musíte vycházet z toho, jaká je situace. Někteří hráči jsou pod smlouvou, někteří jsou na trhu. Myslím, že celkově můžeme být a jsme spokojení. Ač se provedla celá řada změn, soudě podle přípravy a takového toho ovzduší si mužstvo sedlo a prezentuje se týmovým výkonem."

Spokojeni mohou být v Mladé Boleslavi i s výsledky a předváděnou hrou v přípravných zápasech. Vždyť Boleslavští v nich zaznamenali deset výher. Pouze Klagenfurt je dokázal porazit v nájezdech a jediná porážka v normální hrací době přišla hned v prvním zápase v Pardubicích (3:4).

„S přípravou jsme spokojení, jak říkali trenéři je lepší vyhrávat než prohrávat, a v kabině je dobré klima, proto jak říkám, rozhodně momentálně převládají dobré pocity. Všechno je ale teprve před námi a mnohem důležitější budou pocity po sezoně," varuje před uspokojením Bukač.

Kádr by měl být tedy aktuálně kompletní. „Přesně tak, v tuto chvíli je kádr kompletní. Na druhou stranu se samozřejmě může stát, že přijdou nějaká zranění, a že na to budeme muset reagovat," potvrzuje Bukač.

Kromě soupisky jsou připraveni ještě další hráči na střídavý start. „Jsme ve specifickém postavení, protože na rozdíl od jiných extraligových klubů nemáme žádnou farmu," popisuje nárůst jmen na soupisce sportovní manažer. „Nechceme podcenit situaci, potřebujeme mít pocit, že máme kam sáhnout, když bude potřeba."

Proto mají do Mladé Boleslavi vyřízené střídavé starty ještě jiní hráči. Jsou to: brankáři: Petr Matoušek (Havířov), Michael Petrásek (Ústí nad Labem), obránci: Miha Stebih (Jihlava), Matic Podlipnik (Jihlava) a útočníci Marek Loskot (Havířov), Tomáš Jiránek (Havířov), Marek Prokš (Jihlava), Jiří Rys (Litoměřice), Zdeněk Kubica (Prostějov), Jakub Frolík (Kolín).

Naopak někteří z méně vytěžovaných hráčů z kádru Bruslařů se mohou objevit v těchto týmech: David Rittich (Jihlava), Michal Valent (Ústí nad Labem), Jiří Kurka (Ústí nad Labem) a Richard Jarůšek (Jihlava).

Boleslav a nejen ji a její diváky čeká také řada změn v pravidlech. Za všechny jmenujme zúžení středního pásma, nebo třeba pravidlo o zakázaném uvolnění.

„Ty změny tu jsou a teď bude záležet hlavně na tom, jak budou pojaty. Já si myslím, že nějaké větší množství branek to nepřinese, což třeba ukázaly už i přípravné zápasy. Co se týče toho zakázaného uvolnění, tak bych řekl, že to rozhodčí mají víc v ruce, než měli, a že budou moct hru mnohem víc ovlivňovat. Ale zvykali si na to v NHL, takže se to musí zvládnout i tady," komentuje Bukač.

Soupiska BK MB

Brankáři

33 David Rittich

1 Jan Růžička

31 Michal Valent

Jan Pechek

Obránci

3 Roman Čermák

28 Milan Hruška

23 Jiří Kučný

11 Jiří Kurka

74 Ctirad Ovčačík

51 Mitja Robar

20 Matěj Stříteský

7 Milan Toman

10 Peter Trška

16 Luka Vidmar

44 Boris Žabka

Útočníci

8 Michal Bárta

6 Michal Broš

71 Tomáš Hyka

96 Richard Jarůšek

24 Tomáš Klimenta

81 Zdeněk Kubica

57 David Květoň

26 Martin Látal

15 Milan Mikulík

87 Pavel Musil

84 Lukáš Pabiška

30 Dominik Pacovský

19 David Vrbata

9 David Výborný