Na klíčové desáté místo ztrácí aktuálně po odehraném 42. kole extraligy jeden jediný bod. Na domácím vítězství, které bylo pro Bruslaře třetím v řadě se podílel dvěma góly Dominik Pacovský, po jednom přidali Jakub Klepiš, Radan Lenc a Lukáš Pabiška. Tři nahrávky pak zaznamenal útočník Petr Holík.

Úvod zápasu patřil hostům, kteří se navíc už ve třetí minutě dostali z první vážnější akce do vedení. „Začali jsme dobře, dali jsme i úvodní gól zápasu. Prvních osm minut bylo slušných,“ hodnotil první minuty utkání kouč Brna Kamil Pokorný. Jenže Boleslav vyrovnala hned z první přesilovky, kdy se uvolnil Jakub Klepiš a přesnou ranou zápěstím srovnal.

Jeden z klíčových momentů pak přišel v závěru první třetiny kdy Kotvan otřel svou střelu o Radana Lence a Bruslaři šli do vedení, které už do konce zápasu nepustili. „Kluci dobře zavezli puk do pásma a já jsem dojel až před branku. Tam jsem konečně taky jednou zůstal a neprojel jsem pryč. Olda Kotvan pak vystřelil a puk mě od hokejky trefil do stehna a skončil až v brance,“ popisoval druhý gól zápasu šťastný střelec, jehož autorství potvrdila až následná kontrola statistiků u videa.

Asi klíčový moment utkání přišel ve 33. minutě zápasu. To se Brněnští řítili ve čtyřech proti dvěma Bruslařům. Obránce Kotvan však skvěle přečetl hru, puk jim vypíchl a rázem to bylo tři na jednoho na druhé straně. Puk se dostal až k Pacovskému, který blafákem mezi nohama gólmana Čiliaka zvýšil na rozdíl dvou branek pro domácí. „Doplatili jsme na to, že jsme nehráli tak zodpovědně do obrany jako v minulých zápasech. I klíčový gól na 3:1 padl z přečíslení,“ všiml si kouč Komety Pokorný.

Boleslav byla při chuti. Po další parádě zvýšil na 4:1 opět Pacovský. Kometa sice zkraje třetí periody snížila, ale další brejk opět skvěle vyřešili Kousal s Pabiškou. „Musím kluky pochválit za skvělý výkon. Dokázali jsme bojovností a nasazením navázat na Chomutov. Kluci navíc byli konečně odměněni i nějakými góly z brejků, které dnes zápas rozhodly,“ byl po zápase spokojený asistent boleslavského trenéra Kýhose Viktor Ujčík.

A ten si všiml i zvýšeného sebevědomí u svých svěřenců: „Víme, jakou má Kometa sílu, ale my jsme konečně po inkasované brance nesklonili hlavy dolů. I za stavu 0:1 bylo z týmu cítit odhodlání a víra, že se zápasem můžeme ještě něco udělat.“

„Soupeř vyhrál asi zaslouženě, šel si za vítězstvím víc,“ doplnil jej jeho brněnský protějšek.

Bruslaři tak deset kol před koncem základní části drží jedenáctou příčku, se ztrátou jediného bodu na klíčové desáté místo, které nyní drží Piráti z Chomutova. A čeká je dost možná klíčový týden. V něm totiž odehrají hned tři zápasy, všechny se soupeři, kteří se motají na hraně postupu či nepostupu do vyřazovacích bojů. Už v úterý jedou Bruslaři do Zlína, v pátek hrají v Pardubicích a týden zakončí domácím zápasem proti Liberci, který je za Boleslaví na dvanáctém místě.

BK Mladá Boleslav – HC Kometa Brno 5:2

Branky a nahrávky: 7. Klepiš (P. Holík, Urban), 20. Lenc (Kotvan, Pacovský), 33. Pacovský (Kotvan, P. Holík), 39. Pacovský (Lenc, P. Holík), 46. L. Pabiška (Kousal, Urban) – 3. Dočekal (Vondráček, Barinka), 45. J. Haščák (Mallet, J. Hruška). Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 6:3 navíc Mallet (KOM) 5+DKU. Využití: 1:1. Diváci: 3747.

Mladá Boleslav: Maxwell – J. Hanzlík, Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha - Orsava, Žejdl, Valský – M. Procházka, P. Musil, Klepiš – Pacovský, P. Holík, Lenc – Kousal, Urban, L. Pabiška.
Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, J. Hruška, Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.