Úvod utkání se zdařil lépe domácímu mužstvu, které do něj vstoupilo s úplně jinými trenéry, než s jakými běžně trénuje. Kvůli zdravotním potížím obou trenérů se totiž na lavičku postavili Petr Haken, Václav Nedorost a Radim Vrbata. Bruslaři se prosadili hned ve čtvrté minutě. Po faulu na Jakuba Strnada signalizoval hlavní rozhodčí několik sekund trest. Bruslařům se výhodu podařilo využít a prosadit se díky střele Radima Zohorny z levého kruhu. Ten překonal Matěje Machovského střelou ke vzdálenější tyči.

Před polovinou první třetiny si zahráli v přesilové hře také svěřenci Miloslava Hořavy. Ta se jim ovšem moc nepovedla, Boleslavští drželi po většinu času puk daleko od brankáře Krošelje, a navíc bylo pražskému celku odpískáno také zakázané uvolnění. Pět minut před koncem úvodní dvacetiminutovky mohli své vedení navýšit Středočeši, a to po vyloučení Lukáše Pecha. Jan Stránský však v závěru přesilovky z mezikruží trefil připraveného Matěje Machovského. Sám na brankáře ujížděl posléze Matúš Sukeľ, jenž však nedokázal překonat mladoboleslavského brankáře. Po první dvacetiminutovce tak vedli domácí Bruslaři nad Spartou těsně 1:0.

Mladé Boleslavi se povedla i druhá třetina. Hned v jejích prvních minutách vstřelila soupeři totiž hned dva góly. Ještě předtím měla velkou šanci Sparta, ale Davidu Tomáškovi se nepovedlo překonat Gašpera Krošelje. Naopak ve 26. minutě ujeli ve dvou Bruslaři a David Šťastný se přesvědčivě prosadil střelou pod víko. Ani ne o minutu později navýšili Středočeši na 3:0, když se jim podařilo skórovat prakticky z buly. Úspěšným střelcem se stal Joona Jääskeläinen.

Velkou šanci měli v 10. minutě druhého dějství Ondřej Najman s Pavlem Kousalem, jenže finální zakončení mířilo na připraveného Jakuba Neužila v brance Sparty. Nedlouho poté měli Bruslaři dlouhou přesilovku pět na tři. Boleslavští se prosadili až v samotném závěru, kdy vypršel druhý trest Sparty. Pražané byli na ledě již dlouho a Bruslaři jim neumožnili vystřídat. Po několika přihrávkách Davida Bernada se kotouč dostal do mezikruží k Davidu Šťastnému a ten navýšil na 4:0 pro Mladou Boleslav. V posledních minutách byli několikrát aktivní hokejisté Sparty, kteří přichystali svými střelami práci brankáři Boleslavi, většina střel však nebyla přesná. Do kabin tak hráči po 40 minutách hry odcházeli za stavu 4:0 pro domácí tým.

Do třetí třetiny vlétla Sparta aktivně a měla hned v prvních dvou minutách několik šancí. Bruslařům následně skončil zbytek oslabení, přesto mířilo na Gašpera Krošelje ještě několik střel. V pravém kruhu odvedl dobrou práci Miroslav Forman, když obdržel přesnou přihrávku a následně z první vystřelil. Krošelj tak přišel o čisté konto a musel kotouč lovit zpoza brány. Po Pláňkově faulu u mantinelu hrála později Sparta přesilovku. Tu Pražané sehráli výborně. Po několika dobrých přihrávkách se kotouč dostal k Matúšu Sukeľovi a ten přesvědčivě nasměroval kotouč za Krošeljova záda. Na světelné tabuli tak svítilo skóre 4:2.

I v dalších minutách byli sparťané aktivnějším týmem, který držel puk častěji na svých hokejkách. Třetímu gólu hostů byl blízko například Robert Říčka, k němuž se do levého kruhu dostal puk. Říčka však nezakončil přesně, a hra tedy plynula bez přerušení dál. Necelých šest minut před koncem základní hrací doby skončil puk za zády sparťanského brankáře, gól však nebyl Středočechům uznán. Bruslaři totiž faulovali a naopak se tak následující dvě minuty museli bránit. Pražané byli během přesilovky důrazní a měli hned několik šancí, domácí však podržel zejména brankář Krošelj. Čtyřicet pět sekund před koncem základní hrací doby ještě Boleslavští faulovali a hosté hráli šest na čtyři. Domácí v dramatickém závěru však tlaku Sparty odolali a vyhráli 4:2.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 4:2 (1:0,3:0,0:2). Branky a nahrávky: 4. R. Zohorna (Bičevskis, Bernad), 26. Šťastný (Dlapa), 27. Jääskeläinen (Zbořil), 33. Šťastný (Najman, Bernad) – 43. Forman (Říčka, Buchtele), 45. Sukeľ (Horák, Rousek). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Lučan, Kis. Diváci: 924.

BK Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Alderson, Zbořil, Jääskeläinen – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Cienciala.

HC Sparta Praha: Machovský (28. Neužil) – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Kalina – Tomášek, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech (A), Forman – Zikmund, Říčka, Kudrna.