Hned v úvodu domácí Sebastian Gorčík ve velké šanci ztroskotal na Paříkovi, další vzájemný souboj obou už skončil vedoucí brankou Valachů. Gorčík se po souhře elitní domácí formace prosadil na brankovišti a zblízka vsítil první branku zápasu.

Benátky našly odpověď, rychlou a pohlednou útočnou akci zakončil povedenou ranou z levé strany obránce David Aubrecht. Domácí tým si ale ani ne po minutě vzal vedení zpět. Po vyhraném buly napřáhl na modré čáře Tomáš Kudělka a tvrdou střelou pokořil Paříka.

V polovině utkání mohl stav srovnat hostující Najman, před prázdnou brankou jej ale domácí na poslední chvíli zastavili. Druhý zlomový moment přišel pro Benátecké v hodně nešťastnou chvilku. Pouhou sekundu před druhou přestávkou dorazil Smetanovu střelu za Paříka David Březina a domácí odskočili do dvoubrankového vedení.

Poslední slovo měl opět Březina, který ve 45. minutě svižnou střelou zpoza pravého kruhu stanovil konečné skóre. Vsetínští zhodnotili výraznou střeleckou převahu 42:24 a třemi body poskočili na třetí místo ligové tabulky.

Benátky naopak poprvé v této sezoně vyšly ve dvou zápasech po sobě bodově naprázdno a propadly se na pátou příčku. Porážku ze slavného Lapače ale rychle hodí za hlavu – hned v sobotu je v nabitém programu druhé nejvyšší soutěže čeká další zápas, tentokrát na domácím hřišti přivítají Havířov.

VHK ROBE Vsetín – HC Benátky nad Jizerou 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Gorčík (Březina, Pechanec), 12. Kudělka (Pechanec, Březina), 40. Březina (Smetana, Gorčík), 45. Březina (Gorčík, Bartko) – 11. Aubrecht (Jiruš, Čederle). Rozhodčí: Doležal, Marek – Beneš, Hnát. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. Bez diváků.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
HC Benátky nad Jizerou: Pařík – Šedivý, Kunst, Aubrecht, Haš, P. Krejčí, Kovář – D. Špaček, Najman, Průžek – Jiruš, Čederle, Pabiška – Wiencek, A. Dlouhý, Hujer – Jansa, Měchura, Gajda.