Mladá Boleslav tak vrátila soupeři podobnou porážku ze začátku listopadu, kdy ve prospěch Ostravanů rozhodl rovněž půl minuty před závěrečnou sirénou Petr Šidlík. Vítkovice tak poprvé v sezoně vyšly na ledě Ostravar Arény úplně bez bodu.

Hokej před více prázdnou než plnou Ostravar Arénou moc šancí nenabízel. Domácí vystřelili poprvé na brankáře Krošelja až v polovině první třetiny, kdy Kucsera trefil tyč, hosté ohrozili Bartošáka dřív, ale Šťastný ani Orsava puk za záda vítkovického gólmana nedostali. Udeřit mohlo pár vteřin před úvodní pauzou, proti ataku Romanova útoku Krošelj odolal i za pomoci zákroku Orsavy.

Ve druhé části si Bruslaři vytvořili velkou příležitost jako první, když se Vondrka hnal sám na Bartošáka, ale ten ho vychytal. Chvíli na to vítkovičtí trenéři vzali oddechový čas a jeho účinek se projevil velmi rychle. V přesilové hře skóroval ve 32. minutě Schleiss.

Jenže vedení vydrželo Ostravanům jen 29 vteřin, než vyrovnal Šťastný. V závěru třetiny se mohl prosadit Stránský s Květoněm, ale ujal se až pokus Zdráhala krátce po skončení přesilové hry v čase 39:10.

Ani s tímto vedením však Vítkovice nenakládaly dlouho. Ve 45. minutě se střelou od modré čáry při početní výhodě Středočechů prosadil Musil. A pro Vítkovice bylo hůř. Pouhých jedenatřicet vteřin před koncem vstřelil vítěznou branku hostů Vondrka.

V pátek 7. prosince hrají Bruslaři v Hradci Králové, v neděli 9. prosince hostí Třinec.

Ohlasy trenérů

Jakub Petr (Vítkovice): "Byla tam bojovnost na obou stranách, moc krásy to utkání nepobralo. Náš výkon byl bez energie a bez pohybu. Těžko říct, do jaké míry se na nás projevily těžké zápasy na Kometě a v neděli proti Hradci, kde jsme hráli dlouho jen na tři lajny. S takovými zápasy se ale musíme poprat lépe, pokud chceme být ve společností těch kvalitních týmů."

Miloslav Hořava (Mladá Boleslav): "Vzhledem k naší situaci v tabulce, kamkoliv přijedeme, snažíme se pílí a pracovitostí zkusit urvat body. To byl i dnešní případ. Vítkovice byly favoritem, ale snažili jsme se to odmakat a odbojovat. Nakonec nás to šťastně odměnilo v závěru a za tři body jsme hrozně rádi."

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 2:3

Branky a nahrávky: 32. Schleiss (Tybor, O. Roman), 40. Zdráhal (D. Květoň, Bartošák) – 33. Šťastný (P. Musil), 45. Musil (Pláněk, Knotek), 60. Vondrka (Pláněk, Skalický). Rozhodčí: Pešina, Kika – Bryška, Lučan. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:2. Diváci: 3339. Muž zápasu: Musil. Třetiny: 0:0, 2:1, 0:2.

Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Szturc, Lev, Dej – Schleiss, Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, Zdráhal – D. Květoň, Baláž, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Pláněk, Hanzlík, Dlapa, Bernad, Němeček, Eminger – Vondrka, Žejdl, Skalický – Šťastný, Musil, Orsava – Pabiška, T. Knotek, Strnad – Flynn, Najman, Redlich. Trenéři: Hořava, Rulík a Patera.