Ostrava - Bruslaři vstřelili Vítkovicím jediný gól a nevezou si žádné body.

16.1.2015

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Kometa BrnoFoto: Jan Pavlíček

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1

Vítkovičtí hokejisté porazili v 38. kole extraligy Mladou Boleslav 4:1 a jednomu z hlavních konkurentů v boji o play off se vzdálili na osm bodů. Strůjcem domácího vítězství byl útočník Vladimír Svačina, který sťal nováčka gólem a dvěma přihrávkami. Středočeši nezastavili pokles formy a venku prohráli posedmé v řadě.

V důležitém souboji o desítku Vítkovicím vyšel úvod a konec první části, což v konečném účtování sehrálo rozhodující roli. Nejúdernější domácí formace o sobě dala vědět už při prvním střídání: Bárta si nepohlídal Hunu, který si najel mezi kruhy a už po 87 sekundách bez přípravy uklidil za Růžičkova záda pobídku Svačiny.

Vítkovice se však ani euforickým startem nedaly strhnout a bylo vidět, že za těchto okolností má jejich hlavní zbraní být bedlivá defenzíva. Vyrovnaný průběh první části si Středočeši opět pokazili v závěru: Hlinka puk sehrál do druhé vlny juniorskému reprezentantovi Klokovi, který příklepem z voleje prostřelil Růžičku podruhé.

Hosté v úvodu druhé části postrašili Dolejše akcí Bárty, ale pak byli deset minut pod intenzivním tlakem soupeře. Vítkovice měly výrazně více ze hry a třetí gól se vznášel v éteru. Největší příležitost prováhal ve 28. minutě Kucsera, který z brankoviště sklepl puk jen do boční tyčky.

Středočechům dal vydechnout faulující Štencel. Hosté se v přesilovce usadili před Dolejšem a Slovinec Robar je dokonce střelou ze střední vzdálenosti vrátil do hry kontaktním gólem.

Ale domácí opláceli stejnou mincí. Příkladná herní kázeň v poli byla Boleslavi k ničemu, když hned její první vyloučení Vítkovice ve 41. minutě potrestaly a vyzkoušenou souhru s Romanem zakončil po pasu napříč útočným pásmem uklidňujícím třetím gólem Svačina.

Ostravané se znovu vyhoupli do sedla a pevně uchopili otěže zápasu. S gustem hrající Svačina připravil i čtvrtý gól přesným pasem z rohu Burgrovi, který si Růžičku položil bekhendovým blafákem a do odkryté branky lehce zavěsil. Poté už o výhře Vítkovic nebylo pochyb. Znejistět je ještě mohl Pabiška, ale jeho kličku bravurně vychytal Dolejš a domácí po dvou porážkách znovu naplno zabrali.

Autor: ČTK

Místo události:
16.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda vlaku: Náhoda? Provokace? Nebo šlo o teroristický čin?

Dominik Čupík se narodil 10. prosince, vážil 3,66 kg a měřil 51 cm. S maminkou Veronikou a tatínkem Vladimírem bude bydlet v Krpech, kde už se na něho těší sourozenci Markétka a Daneček.
6

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Bývalý vojenský prostor se stal rájem netopýrů

Milovice - Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách divokých koní, praturů a zubrů a v jejich okolí. Bývalý vojenský prostor mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou poskytuje útočiště až dvou třetinám druhů, které v Česku žijí.

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.