Do utkání vstoupil tým trenérů Radima Rulíka a Pavla Patery ve značně kombinované sestavě s několika mladíky. Do zápasu naskočily také nové tváře týmu – kromě obránců Martina Ševce a Sabahudina Kovačeviče se do sestavy vešly všechny čtyři další letní posily, tedy zadák Mitch Fillman a útočníci David Cienciala, Jan Stránský a Adam Zbořil.

Všichni tři noví forvardi se zapsali do statistik. David Cienciala zaznamenal asistenci u úvodní branky Radima Zohorny, který vstřelil první boleslavský gól nadcházejícího ročníku.

Po vyrovnání Viktora Hübla vrátil Mladé Boleslavi vedení Adam Zbořil, který úspěšně proměnil trestné střílení, jež si předtím sám vybojoval v souboji s obráncem Litvínova Karlem Kubátem.

Kubát ale vzápětí své zaváhání napravil a těsně před druhou přestávkou vyrovnal na 2:2. Přesně deset minut před koncem navíc otočil vývoj skóre Jakub Petružálek. Ani domácí tým se ale z vedení neradoval dlouho, po dvou a půl minutách vyrovnal Jan Stránský.

Za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Bruslařů s kapitánským céčkem hrající Lukáš Žejdl, který si tak nadělil opožděný dárek ke středečním 28. narozeninám.