Na zajímavý hokejový zápas Boleslav – Sparta 1:2 se můžeme dívat nejrůznější optikou. Chtěl bych uvést tentokrát pohled pamětníka.

Napadl mě, když jsem si před zápasem podával ruku s trenérem Sparťanů Františkem Výborným, který po svém slavném hráčském období v Dukle Jihlava působil v dresu Mladé Boleslavi v někdejší druhé lize.

Výborní bydleli v městě automobilů a malý David tady chodil do základní školy. Hrál vždycky s kluky o dva roky staršími, když mu bylo 11 let, tak měl zde třináctileté spoluhráče, protože stejně staré kamarády vysoko převyšoval. Pak jsme jej sledovali v NHL a jako kapitána české reprezentace.

V utkání nám David Výborný dal vyrovnávací branku. Když už jsme si při vynikajících výkonech brankářů obou mužstev mysleli, že se za stavu 1:1 dočkáme prodloužení, vstřelili Pražané 20 vteřin před koncem Brošem vítězný gól. Jan Hanzlík zachytil jednu rozehrávku na modré a předložil mu finální nahrávku. Dodejme, že Hanzlík je nejen odchovancem boleslavského hokeje, ale stále také boleslavským občanem.

I když jsme byli dvě třetiny lepší, prohráli jsme zas o branku. A Franta Výborný dodal, že to tady měli všichni soupeři těžké, protože z domácích čiší urputnost a dobrá organizace hry. Mnozí tady čekali vysokou výhru Sparty, byla jen těsná i proto, že soupeř tady měl prostě kliku.

JOSEF DONÁT