"Bylo to druhé utkání v létě, sestava nebyla v plné síle, zkoušíme mladé hráče. Dáváme příležitost juniorům, které si chceme prohlédnout. Bylo to neučesané, ale pro nás je důležité, abychom viděli kluky v herních situacích," řekl po remíze 1:1 a následném vítězství v nájezdech nad karlovarskou Energií kouč Mladé Boleslavi Jiří Kalous.

Po prohře v Liberci tak připsali Bruslaři první letní výhru. Úvodní dějství začalo z obou stran velmi opatrně, následně se režie hry ujali Středočeši. První výhodu utkání vybojovali hosté, když se Aaltonen dopustil sekání. Západočeši ale nabídnutou přesilovou hru nezužitkovali, těsně před jejím koncem navíc oslabil svůj tým Benda a počty na ledě se na pár vteřin srovnaly. Vzápětí usedl na trestnou lavici ještě Kofroň, a tak si domácí hokejisté střihli skoro dvouminutovou pasáž pěti proti třem. Avšak i oni zaváhali. Největší šanci první periody měl v 17. minutě na hokejce Malínek, který sebral puk za bránou, jenže jeho počínání přečetl Habal. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na počátku druhé třetiny se gólové radosti dočkali domácí fanoušci. Ve 24. minutě vyzval Lantoši z rohu kluziště na centru Mattiho Järvinena, který přesnou trefou otevřel skóre zápasu. Středočechy vstřelená branka nakopla a nadále působili více na puku než soupeř. Slibný pokus vyslal ve 38. minutě hned po vhazování Tureček, který svým pokusem zacinkal na tyč. Hned poté mohl na druhé straně proměnit zaváhání hostů Aaltonen, avšak neumístil puk do poloodkryté brány.

V závěru prostřední dvacetiminutovky fauloval Něměc, který za zásah do oblasti hlavy a krku pětiminutový trest a utkání pro něj skončilo. Hned v úvodu třetího dějství se ale hráči na ledě vyrovnali, když odešel za katr Tomeček. Ve 44. minutě mohl zvýšit boleslavské vedení Lantoši, jenže pokus z levého kruhu zaletěl těsně nad Habalovou klecí. Nicméně postupem času si nebezpečnější akce tvořili Západočeši, kteří z tlaku v 56. minutě těžili. Vyrovnávací branku střelou do odkryté sítě zařídil Jan Bernovský. A jelikož žádná další branka během základní hrací doby nepadla, po domluvě utkání rozhodovaly nájezdy.

Vítězný nájezd zaznamenal ve druhé sérii Róbert Lantoši, a rozhodl tak o výhře Mladé Boleslavi 2:1 po samostatných nájezdech.

Další zápas čeká na Bruslaře hned ve čtvrtek, kdy zajíždí do Litvínova, příští týden pak odehrají zápasy na Spartě a doma proti Liberci.