Domácím se podařilo vyrovnat po čtyřech minutách druhé části hry. Střela Jakuba Lva se skrz Maxwella došourala až za brankovou čáru. Boleslavi ale vrátil vedení pět minut před koncem třetí periody Jakub Klepiš. A opět to bylo v přesilové hře. To už na střídačce chyběl náhradní brankář Boleslavi Jan Růžička, který na střídačce dostal přes mantinel hokejkou do obličeje a toho času byl na ošetřovně.


Domácí v závěru zápasu zvýšili tlak a nakonec se dočkali v čase 59:14. Po střele Szturce opět vypadl puk z Maxwella a Šimon Stránský vyrovnal na 2:2. „Já jsem už ani nehrál, viděl jsem, že to má Maxwell pod rukavicí. Tak jsem si říkal, že už to asi rozhodčí pískne. Pak do toho ale ještě jednou píchnul Szturcik a puk byl najednou u mě. Plesknul jsem do toho a naštěstí to tam padlo,“ komentoval autor vyrovnávací branky.


Přes prodloužení došel zápas až do samostatných nájezdů. V nich ve třetí sérii uspěli Jakubové Orsava i Lev. Ve čtvrté však úspěch svého spoluhráče napodobil pouze domácí David Květoň, a protože se již nikdo další neprosadil mohli slavit zisk bonusového bodu Slezané.


„Bylo to parádní utkání, i náš výkon dobrý, ale jsme zklamaní z konce zápasu a z toho, že si odvážíme jenom jeden bod,“ byl po zápase smutný kouč Boleslavi Patrik Augusta.

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 3:2 sn

Branky a nahrávky: 44. Lev (Hrbas, Dej), 60. Š. Stránský (Szturc, Hrbas), rozh. náj. D. Květoň – 39. Orsava (Žejdl, Pacovský), 55. Klepiš (P. Musil, Němeček).