Nyní si technický útočník kroutí měsíční hostování v Mladé Boleslavi. Stihl za ni odehrát tři extraligové duely, získal v nich čtyři body a válí v prvním útoku. „Dokázal jsem si, že jsem hokej nezapomněl a umím ho,“ těší jedenatřicetiletého centra.

Od vašeho příchodu Mladá Boleslav třikrát vyhrála, vstřelil jste dva góly, na dva přihrál a proti Mountfieldu jste proměnil s přehledem nájezd. Je vidět, že si s kolegy v prvním útoku rozumíte…
Sedli jsme si docela dobře. Jakub Klepiš i Dominik Pacovský mě podpořili, hodně jsme spolu komunikovali a řekli si co a jak. Ze začátku jsem byl nervózní, protože přece jen jde o nový mančaft a trochu se mi třepaly ruce. Složení lajny mi ale naprosto vyhovuje. Klepa je zkušený borec, který má rád kombinační hokej, stejně jako já. Paci je takový buldok. Souhra klapla výborně.

Z Komety jste šel poprvé na krátkodobé hostování, je složité se na měsíc nastavit na jinou hru i tým?
V životě jsem to nezažil a jde o zvláštní situaci i nejistotu, co bude za měsíc. Jestli se vše vrátí do starých kolejí, nebo zůstanu v Boleslavi. Je to relativně těžké na psychiku, hlavně vzhledem k rodině. Ale z hokejové stránky to uvítám, protože v Brně jsem teď nebyl úplně potřebný a nepodával jsem optimální výkony. Chytil jsem tady zase trochu sebevědomí a dostávám prostor na ledě.

Nový kouč „bruslařů“ a bývalý trenér Komety Vladimír Kýhos v jednom rozhovoru řekl, že o vás stojí. Jak vidíte budoucnost?
Co bude dál, nechávám otevřené. Buď se vrátím a budu bojovat za Kometu, nebo pak za Boleslav. To není otázka na mně, záleží na jednání manažerů. Budu hrát tam, kde řeknou. Do Brna se rád vrátím, protože je to srdcovka. Strávil jsem tam úžasných sedm let, na které nezapomenu, ale bohužel si nemůžu vybírat.

Pomohlo vám, že jste nepřišel úplně do neznámého prostředí díky bývalému spoluhráči Janu Hanzlíkovi a právě kouči Kýhosovi?
Co se týče Hanziho s ním jsem probíral veškeré věci, jak to v kabině chodí, protože je tam kapitán, pokladník a stará se o spoustu věcí. Co se týče Vládi Kýhose, pro mě jedině dobře. Zažil jsem pod tímto trenérem nejlepší roky v extralize. Ví, co čekat ode mě a já vím co čekat od něj. Myslím, že spolupráce bude fungovat. Doufám, že se budu těšit jeho důvěře a budu dostávat takový prostor jako doteď.

Proč jste se necítil v Kometě?
Těžko říct, ale mé výkony nebyly optimální. Hostování mi má pomoct, což se ukazuje. Záleží, jestli se vrátím a dostanu stejnou roli v Kometě, jako mám třeba tady v Boleslavi, anebo jestli se zase půjdu do čtvrté lajny a budu víceméně zahřívat lavičku. Všechno se odvíjí od mých výkonů, je to na mně.

Máte dvě děti a postavený dům v Pohořelicích, jak zvládáte odloučení?
Pořád žiju v tom, že je to jen na měsíc. Mám v Mladé Boleslavi byt a ze strany klubu je vše perfektní. Chovají se ke mně jak k nějaké hvězdě, což si rozhodně nepřipadám. (smích) Navíc příští týden za mnou rodina přijede a teoreticky může být i u mých rodičů v České Lípě, odkud pocházím. Z Mladé Boleslavi je to pětačtyřicet kilometrů. Takže se určitě uvidíme. Pak už zbývá asi čtrnáct dní z hostování. Nějakým způsobem to přežijeme. Když se hostování protáhne nebo se z toho upeče přestup, vyřešíme to.

Němcova forma
KOMETA BRNO
Zápasy: 21, body: 8 (5+3),
průměrný čas na ledě:
13:14 (10. útočník v týmu), trestné minuty: 12, účast na ledě: +5
MLADÁ BOLESLAV
Zápasy: 3, body: 4 (2+2),
průměrný čas na ledě:
18:19 (3. útočník v týmu), trestné minuty: 0, účast na ledě: +3