Před pátečním posledním kolem základní části hokejové Tipsport extraligy mají hokejisté BK Mladá Boleslav dvě jistoty. Vědí, že si zahrají předkolo play-off a také je jasné, že sérii na tři vítězné zápasy zahájí na domácím ledě. Otazníkem zůstává, zda do vyřazovacích bojů půjdou ze sedmého či osmého místa a největší otázkou pak je proti komu se postaví.

Ve hře je stále ještě trio protivníků – Sparta Praha, Zlín a také Litvínov. Z této trojice se právě jeden celek do předkola nepodívá a bude hrát skupiny play-out.

Boleslav je aktuálně na osmém místě, o bod za Vítkovicemi, s nimiž má však lepší bilanci vzájemných zápasů. K poskočení na sedmé místo tedy Bruslaři potřebují získat v posledním kole o bod víc než Ostravané. Přičemž Vítkovice hostí doma Litvínov, který musí bezpodmínečně zvítězit, pokud chce pokračovat v sezoně v lepší extraligové společnosti.

Bruslaři hostí na domácím ledě Třinec. živící pro změnu šanci na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Oceláři ztrácejí dva body na zatím vedoucí Liberec, který hraje na Spartě. Pražané přitom ještě nemají jistotu play-off.

Všechny zápasy odstartují v jednotném čase, který byl stanoven na 18. hodinu.

Buď jak buď, Bruslaři zahájí předkolo play-off dvojzápasem na domácím ledě. Hrát se bude hned v pondělí a v úterý. Časy zápasů zatím určeny nejsou. Online prodej vstupenek na pondělní i úterní utkání bude spuštěn v sobotu 9. března v 10 hodin.

Fyzický předprodej vstupenek na vedení Bruslařského klubu bude probíhat v sobotu 9. března od 10 do 14 hodin a v neděli 10. března od 15 do 18 hodin. Pokladny v pondělí otevírají hodinu před zápasem a bude na nich možné zakoupit si vstupenku zároveň i na úterní duel. Ceny vstupného se na play-off nemění, permanentky platí na celý průběh vyřazovacích bojů.