O dalším vývoji přípravných zápasů i Generali Česká Cupu není v tuto chvíli jasno. Testováni budou i další hráči Rytířů. 

„Mohu potvrdit, že se u kladenských hokejistů objevil jeden pozitivní případ koronaviru. Zápas jsme jim proto rovnou doporučili zrušit. Potenciál šíření tam je a prostor stadionu by se nestačil před zápasem vydezinfikovat a udělat opatření, která jsou zapotřebí. I nadále komunikujeme s týmem Rytířů a jednotlivé osoby budeme testovat. Po víkendu budeme znát výsledky a uvidíme,“ potvrdila Dana Šalamunová, mluvčí Středočeské krajské hygienické stanice v Praze.

Podle mluvčí se bude testovat třináct osob, tedy primárních kontaktů. „Podle výsledků následně uvidíme, kam až to bude případně sahat,“ dodala Šalamunová.

Kladno začalo přípravu na ledě na začátku týdne a proti Ústí nad Labem mělo absolvovat první test na nový ročník, v němž bude bojovat o návrat do extraligy. Osmačtyřicetiletý Jágr se do tréninku s týmem chystat zapojit až později.

Součástí úvodního přípravného duelu mělo být v první přestávce i představení nových dresů Rytířů. Další zápas mají podle původního plánu sehrát kladenští hokejisté ve čtvrtek na ledě Ústí nad Labem a v úterý 4. srpna by měli v Plzni vstoupit do pohárové soutěže Generali Česká Cup, kde je ve skupině A čekají i souboje se Spartou a Motorem České Budějovice.

Vzhledem k tomu, že v klubu šlo o ojedinělý případ, provoz ČEZ stadionu je v současné době v běžném provozu. Od pondělí 27. července budou platit i na kladenském zimním stadionu pravidla, která oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Od sobotní půlnoci je znovu nutné nosit roušky na vnitřních hromadných akcích pro více než 100 lidí. Maximální kapacita pro akce konané ve vnitřních prostorách je zároveň od sobotní půlnoci snížena na 500 osob.