HC Slovan Ústečtí Lvi– Mladá Boleslav 2:4

Boleslav se dostala v zápase poprvé do vedení osm minut před koncem a dokázala jej udržet. Vyhrála tak i druhý zápas na ústeckém ledě, vede v sérii 3:1 na zápasy a je jeden krok od udržení v extralize!

„Je to vybojovaný zápas jako ty předešlé, což jsme ale věděli, že to tak bude. Jsem rád, že kluci to zvládají. Nebylo to ale tak o štěstí jako minulý zápas. Dnes jsme po dlouhé době pracovali jako tým,“ hodnotil radostně zápas kouč Boleslavi Vladimír Jeřábek.

V brance Lvů se po měsíci objevil Orct, který nahradil dosavadní barážovou jedničku týmu Francouze.

Jeho protějšek Schwarz měl práce o trochu více, žádný festival šancí se však ve Zlatopramen aréně nekonal. Otevřít skóre mohl ve třetí minutě Handlovský, ale jeho střela gólem neskončila stejně jako pokusy Diviše či Čurilly.

Domácí pak šli stejně jako v neděli dvakrát do vedení, Boleslav vždy srovnala. Pak přišla 51. minuta, při přesilovce se odrazil puk k Vrbatovi, jenž nezazmatkoval, objel si brankáře a zasunul touš do branky.

Hosté pak chytře tahali čas a domácí se snažili o vytvoření tlaku. To se jim příliš nedařilo, ale v závěrčné minutě, už při hře bez brankáře, pohrdl obrovskou šancí na vyrovnání Kloz, ale minul a na druhé straně pojistil výhru do prázdné branky Štefanka.

„Vedeme 3:1, ale série není hotová. Potřebujeme udělat poslední krůček a ten bývá nejtěžší,“ varoval na závěr kouč Jeřábek.

Branky a nahrávky: 20. Klobouček (Hanzl, Kloz), 37. Roubík (Mikulík) – 27. Divíšek (Mikuš), 48. Pabiška (Divíšek), 51. Vrbata (Pabiška, Žabka), 60. Štefanka (Žabka).

Rozhodčí: Šindler, M. Fraňo – Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 6370. Stav série: 1:3.

Ústí: Orct – Němeček, Pojkar, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Vobořil, Klobouček, K. Černý – Mikulík, Roubík, Ludvík – Diviš, Alinč, Sklenička – Čurilla, Pajič, Rod – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenér: Rosol.

Boleslav: Schwarz – Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Marušák, Macháček, Benda, Lehikoinen – D. Boháč, Divíšek, Matějovský – L. Pabiška, D. Vrbata, Bahenský – Tvrdík, Hrdel, Demel – Lenc, Štefanka, Macho. Trenér: Jeřábek.