V prvním kole nadstavbové části první hokejové ligy hostili Ústečtí Lvi celek ze spodních příček tabulky z Benátek nad Jizerou. Domácí potvrdili roli favorita a zvítězili .

Lvům vyšel úvod a do vedení šli brankou Mikulíka již po 66 sekundách. Tlak přinesl v 8. minutě i druhou trefu, když Skleničkův pokus sice gólman hostí Stejskal stačil vyrazit, ale puk za jeho záda vrátil Šágat a postaral se o jubilejní, stý ústecký gól v soutěži. Potom ale byli vyloučeni domácí hráči Macháček a Mikulík a v době kdy první z nich naskočil na led, Kopic snížil 6:1.

Dvoubrankové vedení ale opět v prostřední dvacetiminutovce zase vrátil Lvům Dragoun a v polovině střetnutí už na ukazateli skóre svítil stav 4:1 poté, kdy se do střelecké listiny zapsal i Šaffer.

V poslední třetině se do střelecké listiny zapsal dvakrát Špirko a podtrhl vysokou výhru domácích hokejistů.

„Nehráli jsme dnes špatně, v utkání rozhodly přesilové hry a jsem rád, že mužstvo vydrželo v tempu celých šedesát minut,“ pochvaloval si po vítězném duelu domácí kouč Miloslav Hořava.

První branku domácích hokejistů zaznamenal Milan Mikulík. „Benátky přijely uhrát dobrý výsledek, nám se ale podařilo dvakrát rychle skórovat a úspěšní jsme tentokrát byli i při přesilových hrách,“ tvrdil spokojený ústecký útočník a pokračoval:

„Hráči hostujících Benátek dost často i zbytečně faulovali, putovali pak na trestnou lavici a nám se dařilo tentokrát přesilové hry využívat. Určitě to nebylo jednoduché utkání, jak napovídá výsledek, ale vstup do nadstavbové části se nám vydařil, tudíž jsme spokojeni.“

Branky a nahrávky: 2. Mikulík (Šagát, Sklenička), 8. Šagát (Sklenička, Mikulík), 28. Dragoun (Tůma, Bolf), 31. Šaffer (Havlíček), 44. Špirko, 54. Špirko (Heřman, Dragoun) – 15. Kopic (Weiss).

Rozhodčí: Blecha – Flegl, Šperl. Vyloučení: 6:10, navíc Jech (BEN) 5 min. + do konce utkání. Využití: 3:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 2:0.

Ústí: Fiala – Bolf, Tůma, Němeček, Macháček, Klobouček, Zeman, Gýna – Dragoun, Špirko, Heřman – Šagát, Mikulík, Sklenička – Janků, Pazourek, Kloz – M. Novák, Havlíček, Šaffer. Trenér: Hořava.

Benátky: Stejskal – Drábek, Kajínek, Cuník, Kolmann, Hrach, Pavlů, Tondr, Gajda – Procházka, Dušek, Vantuch – Kopic, Skořepa, Weiss – Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný – Jech, Rapáč, Urban. Trenér: Čermák.