Hosté dostali od domácích k dispozici osm početních výhod, hned čtyři dokázal Slovan využít. Benátky na tom byly na procenta stejně – ze čtyř přesilovek využily dvě. Hosté k tomu ještě dokázali přidat ještě jednu branku ve vlastním oslabení.

„Mohli jsme tu uspět jedině bruslením a neuhýbáním v osobních soubojích. To se nám dařilo hlavně v první třetině, kdy jsme hráli parádně ve středním pásmu. Bohužel poté u nás v první minutě druhé třetiny nastal nějaký zkrat, který si nedovedu vysvětlit. Ceníme si toho, že jsme se z něj rychle oklepali,“ hodnotil zápas kouč Ústí Tomáš Mareš.

Hosté vedli po první třetině 2:0, domácí ale během první minuty třetiny druhé dokázali srovnat. Husák ale vrátil za pět minut Ústeckým vedení, které opět dokázali domácí smazat. Ve 27. minutě se o to postaral Zdeněk Král.

Hokejisté brněnské Komety v šestnáctém kole extraligy zvítězili na ledě Mladé Boleslavi.
Bruslaři brněnskou dvojku nepřekonali a doma padli

Klíčový náskok si hosté ale vytvořili na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy domácím odskočili na rozdíl dvou gólů a Benátky se už na vyrovnaný stav dostat nedokázaly. „Myslím si, že šest gólů bychom neměli doma dostávat. Je to pro nás nejtěžší porážka v sezóně. Doufám, že se z toho poučíme a ve středu sehrajeme mnohem lepší utkání,“ prozradil kouč Benátek Kudrna. „Mužstvo podalo parádní týmový výkon. Takto by to mělo vypadat,“ chválil naopak ústecký Mareš.

WSM liga – 16. kolo

Benátky n. J. – Ústí n. L. 4:6
Branky a nahrávky: 21. Hrníčko (Chrtek), 21. Kunst (Psota, Bittner), 27. Z. Král (Hrabík), 51. R. Veselý (Z. Král) – 4. Roubík (Hes, Melka), 9. D. Merta (M. Vágner, Vrdlovec), 26. Husák (D. Merta, Vrdlovec), 35. Hes (Roubík), 41. Roubík (Melka), 53. Husák (M. Vágner). Rozhodčí: Veinfurter, Zubzanda – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 8:4, navíc Král (BEN) 10 minut OT. Využití: 2:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 276. Střely na branku: 35:18.
Benátky: Stezka – Plutnar, Husa, Pyrochta, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Jeník – Hrabík, Z. Král, R. Veselý – Wiencek, Kuťák, Bělohorský.
Ústí: Volke – Hes, Bernad, M. Vágner, Husák, Macek, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Gengel – D. Merta, Vrdlovec, P. Kousal – Severa, Najman, L. Volf – Navarra, Sladkovský, Markulinec.