Bohužel to budou jiné boje, než ve které před startem sezony doufali. Ve skupině o 11. a 14. místo jim ještě hrozí účast v letošní baráži o udržení. Díky zisku dvou bodů v posledním kole na domácím ledě proti třetímu Třinci jdou ale do šestikolové soutěže z dvanácté pozice s osmibodovým náskokem na třináctou Jihlavu.

A právě zápasem s nováčkem soutěže z Vysočiny do skupiny play-out vstoupí. A to dnes na domácím ledě s úvodním buly v 17.30 hodin. V případě tříbodového vítězství by odskočili svému pronásledovateli na příjemných jedenáct bodů, v opačném případě se rozdíl sníží na pět.

„V závěru zápasu s Třincem kluci ukázali srdce a dokázali v šesti vyrovnat. To je dobrá zpráva před play-out. Teď na to musíme navázat hned v úterním zápase proti Jihlavě,“ hlásil po nedělním dvoubodovém vítězství kouč Bruslařů Viktor Ujčík.

A pokračoval už směrem k nadstavbové části soutěže: „Musíme se rvát o každý bod, o každý puk, o každé střídání. Když ze třiceti střídání v jednom polevíme, tak vám říkám, že zrovna v tom jednom dostaneme gól. Musíme se rvát celý zápas.“Kromě bojovnosti a odhodlání však sám dobře ví, že důležitá bude i psychika. „Bude zase hodně o palicích. Já říkám, že sedmdesát procent výkonu dělá hlava. Třeba proti Třinci jsme si dokázali, že hokej umíme hrát. Teď to ještě udržet v hlavách.“

Po nedělním fanouškovském bojkotu by se dnes ve Ško-Energo Areně mělo fandit naplno. „S panem Látalem (sportovní manažer – pozn. autora) jsme dnes měli schůzku, my jsme řekli svůj názor a on svůj. Nemínili jsme v tom kluky nechat a ani nenecháme. Sezona došla bohužel až sem, ale pořád v tom jedeme spolu,“ píše se na facebookovém profilu hokejového fanklubu. „Budeme moc rádi, když nám lidi pomohou v play-out. Všichni víme, že sezona nebyla dobrá, ale tady se teď hraje o další sezony,“ dodává ke kauze bojkotu Viktor Ujčík.

Hned polovina zápasů skupiny play-out se odehraje v tomto týdnu. Po dnešním domácím zápase hrají Bruslaři v pátek v Litvínově a v neděli jedou do Chomutova.