Ideální není ani forma, ani nálada. Po zápase s hradeckým Mountfieldem se hráči zavřeli v šatně a společně s vedením klubu si dobrou půlhodinku vyříkávali vzniklou situaci.

„Před zápasem si říkáme, že do toho musíme dát všechno, že každý zápas rozhoduje. A rozhodně pak není příjemné, když prohrajeme,“ hlásil po úterní porážce obránce František Hrdinka, který navíc musel při náhlé zimnici Dominika Pacovského zaskočit na křídle druhé formace.

Situace není ještě ztracená. Do konce základní části zbývají tři kola, ve hře je tedy pro Bruslaře devět bodů. „Věřím, že to dotáhneme do zdárného konce a sezonu ještě zachráníme. Když všechny tři zápasy vyhrajeme, mělo by to klapnout,“ neskládá zbraně Hrdinka.

Ve vyrovnané tabulce je Boleslav aktuálně dvanáctá. Na klíčové desáté místo ztrácí pouhé dva body. Pod sebe ale musí dostat dva celky, které má těsně před sebou. Se dvěma z nich (s Olomoucí a se Spartou) hraje po reprezentační přestávce. Ta potrvá do středy 28. února.

„Musíme si od hokeje trošku odpočinout. Pak musíme do hráčů dostat nějaké fyzické objemy. Přece jen se hraje až za tři neděle. Takže se musíme zaměřit na tvrdou práci,“ popisuje úvodní program dlouhé olympijské přestávky Viktor Ujčík, jeden z koučů BK Mladá Boleslav. Následovat bude soustředění ve Vrchlabí a dva přípravné zápasy s Pardubicemi (20. a 22. února). „Tam už se budeme muset zaměřit na to, co nás nejvíc trápí,“ dodává Ujčík.

A pokračuje: „Ale hlavně si musíme dát do pořádku hlavy, aby kluci zase měli z hokeje radost. Sám jsem takové situace zažil, takže vím, že to není jednoduché. Ale jestli se sezonou chceme ještě něco udělat, tak nám nic jiného nezbývá, než si dát palice do kupy.“

OSLAVY 110 LET

Další výplní extraligového volna bude i vyvrcholení oslav výročí sto deseti let od vzniku organizovaného mladoboleslavského hokeje.

19. února jím bude galavečer ve Škoda Muzeu s podtitulem „S námi zažíváte víc – už 110 let“, který začne stylově v 19.08 hodin. Součástí akce bude také uvedení publikace k tomuto kulatému výročí.