Týden pravdy zakončili se třemi body na kontě. Po úterní výhře ve Zlíně, přišla páteční porážka v Pardubicích a domácí nedělní s Libercem. Hokejisté Mladé Boleslavi se po ní propadli v našlapané extraligové tabulce na dvanácté místo.

Derby zápas se rozhodl hned v úvodu celého utkání. V něm hosté třikrát udeřili a zodpovědným výkonem ve zbytku zápasu si už vítězství pohodlně pohlídali. „Nejdřív se musím omluvit fanouškům za náš výkon v první třetině. Ten ale bohužel pak rozhodl celý zápas. Proti tak dobrému celku, jakým je Liberec, se pak utkání těžko otáčí,“ řekl po utkání asistent domácího kouče Boris Žabka. Po brankách Bakoše, Dernera a Jelínka šli do poprvé do kabin výrazně spokojenější hosté. 

Domácí nesložili zbraně, proti organizovanému soupeři se však prosazovali těžko. „S Libercem jsme letos hráli počtvrté a tentokrát to byl ten starý Liberec z předchozích sezon, proti kterému se nám nikdy moc nedařilo,“ hodnotil utkání útočník Boleslavi Radan Lenc. Potvrdil i odhodlání domácích s výsledkem něco udělat. „Chtělo to dát jeden kontaktní gól a dostat se do zápasu, ten ale nepřišel. Pak je to těžké, když jdete do kopce a ještě valíte těžkou kouli,“ našlo příměr k tříbrankovému manku boleslavské křídlo.

A v brance Liberce stál navíc skvělý ex-boleslavský gólman Roman Will. „Byl to náš nejlepší venkovní zápas v letošní sezoně. Už od začátku jsme hráli velmi zodpovědně a organizovaně,“ hlásil brankář Tygrů. I po letech je pro něj zápas v Boleslavi speciální událostí: „Pořád tady mám hodně kamarádů, takže zápasy tady jsou pro mě speciální. Na druhou stranu se na to snažím moc nemyslet a soustředit se jenom na svůj výkon.“ Ten byl tentokrát parádní a přinesl páté čisté konto sezony.

I přes porážku panovala během celého zápasu skvělá atmosféra. Na vypjatý zápas přišla návštěva přes čtyři tisíce diváků a v úvodu zápasu bylo k vidění i parádní choreo v podání domácích fanoušků. Poprvé v historii boleslavského hokeje byl k vidění připravený transparent přes celou šířku východní tribuny zimáku.

| Video: Youtube

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 0:3
Branky a nahrávky: 4. Bakoš (L. Krenželok, Ševc), 7. Derner (Bakoš, Jelínek), 13. Jelínek (Šmíd). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:0. Diváci: 4088.
Sestavy:
Mladá Boleslav: Maxwell (13. J. Růžička) – J. Hanzlík, Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, od 41. Říha - Klepiš, Žejdl, Valský – Flynn, P. Musil, L. Pabiška – Pacovský, P. Holík, Lenc – Kousal, Urban, Volf.
Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Derner, Jánošík, Šmíd, Kolmann, od 41. Jan Bednář – L. Krenželok, Jelínek, Bakoš – Kvapil, Bližňák, Ordoš – Jašek, Redenbach, Lakatoš – Vlach, Špaček, Stránský.