„Jednání s Libercem nevyšla a Boleslav o mě měla zájem už delší dobu. Měl jsem nabídky i odjinud, ale ta Boleslavi byla nejjasněji daná a nejvíc mě zaujala. Upřímně řečeno nejvíc asi vyhrál ten enormní zájem o to, abych tu byl,“ řekl člen širšího kádru reprezentace v rozhovoru pro klubový web Boleslavi.

Valský mění dresy klubů, mezi kterými panuje velká rivalita. „Je to prostě hokej. V Liberci jsem strávil super roky, zahrál si dobré zápasy. Ale člověk musí jít dál. Věřím, že to lidé pochopí.“

Osmadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje před rokem pomohl Liberci k zisku mistrovského titulu a následně odešel do KHL. Za Slovan Bratislava ale odehrál jen 34 zápasů s bilancí gólu a tří asistencí. V lednu se poté vrátil do Liberce a Bílým Tygrům pomohl k postupu do finále play off, ve kterém Severočeši prohráli s Brnem.

„Říkali jsme si, že ještě potřebujeme důrazného útočníka. Jakub je dobrý bruslař, už nasbíral nějaké ty zkušenosti, byl i v reprezentaci. Věříme, že to bude přínos,“ říká sportovní manažer Bruslařů Luděk Bukač k angažování Valského. Ten se stal osmým nově příchozím hráčem do kádru, který nový trenérský štáb na čele s Patrikem Augustou dává dohromady pro novou extraligovou sezonu.