Hokejisté Boleslavi potvrdili proti Karlovým Varům roli favorita a na domácím ledě zdolali svého soupeře 3:1. Od začátku zápasu do svého soupeře bušili, třeba v první třetině byl poměr střel 20:3, ale prvního gólu se Ško-Energo Aréna dočkala až v závěru druhé periody, kdy se Bičevskis dostal k odraženému puku a poslal je za Novotného záda.

Hala už slavila gól o několik minut předtím, když se šikovnou tečí prosadil nováček v mladoboleslavském dresu Tomáš Fořt, ale videorozhodčí branku neuznal pro vysokou hůl. I tak se ale ex-zlínský Fořt uvedl v novém působišti parádně. Z 25 bulí jich totiž hned 23 vyhrál.

Bruslaři celý zápas rozhodli během jediné půlminuty ve třetí třetině. To se nejprve v přesilovce prosadil Kotala a hned z dalšího útoku přidal parádní branku Pavel Kousal. Hosté ještě deset minut před koncem snížili Vondráčkem, ale více už zvládnout nedokázali.

„Od začátku jsme si šli trpělivě za třemi body. Sice nám to tam padlo až ve druhé třetině, ale buďme rádi, že padlo. Celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotil zápas kouč domácích Pavel Patera.

Ten se v boleslavské hale představí se svými svěřenci hned v úterý, kdy Boleslav hostí od 17 hodin v rámci Ligy mistrů švýcarský Curych.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 3:1

Branky: 39. Bičevskis (Eberle, Dufek), 44. Kotala (Kelemen, Pýcha), 45. P. Kousal (Lunter, O. Najman) – 49. Redlich (Plutnar, Parkkonen). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2621.

Boleslav: J. Růžička – Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, Moravec – D. Šťastný, Fořt, Kelemen – P. Kousal, O. Najman, Lunter – Dufek, Claireaux, Kotala – J. Stránský, Bičevskis, Eberle.

Karlovy Vary: Novotný – Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, Hanousek, Havlín, Rohan – Flek, Hladonik, T. Rachůnek – Beránek, Kulich, Průžek – Kohout, Kracík, Koblasa – Vondráček, Osmík, Redlich.