Pro osmadvacetiletého hráče s patnácti starty za reprezentaci a zkušenostmi z KHL jde po Mladé Boleslavi, Třinci, Liberci a Kladně o pátý extraligový tým.

„Čeká nás velmi náročný závěr sezony a hledali jsme zkušeného obránce. Marek Trončinský splňuje naše požadavky, v extralize odehrál skoro pět set utkání a působil i v Kontinentální hokejové lize. Marek, od kterého si slibujeme důraz a jistotu v defenzivě, dokáže i podpořit útok," uvedl k transferu generální manažer Dynama Dušan Salfický.

Nejproduktivnější obránce Bruslařů (2 branky + 15 asistencí) se v novém působišti uvedl skvěle. Dvěma góly řídil senzační výhru na ledě vedoucího Liberce. Rodák z Ústí nad Labem v 16. minutě první brankou Pardubic vyrovnával na 1:1 a 48 vteřin před koncem pečetil při power play výsledek na 2:6.

„Vyšlo to parádně, lepší premiéru jsem si snad ani nemohl přát. Nevypadalo to s námi vůbec dobře, prohrávali jsme o dvě branky a Liberec nás v první třetině přehrával. Od druhé třetiny už byl náš výkon velmi dobrý. Je to paráda a jsme nadmíru spokojení, že jsme dokázali porazit prvního a vezeme si odsud tři body," zářil spokojeností Trončinský.