Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 5:2

Hokejisté Třince porazili v 42. kole extraligy Mladou Boleslav 5:2 a udrželi se v čele tabulky. Souboj prvního celku s posledním měl jednoznačný děj; Oceláři rozhodli čtyřmi góly v úvodních dvanácti minutách. Dvě branky vstřelil Jan Peterek. Za hosty v závěru snižoval teprve sedmnáctiletý útočník Tomáš Hyka.

Favorit se s posledním celkem extraligy vůbec nepáral. Utkání hodně ovlivnil rychlý gól Květoně, který už po 28 sekundách projel hostující obranou a zavěsil. Z úvodního náporu vyvstala ještě velká šance Adamského, jenž stále ještě v úvodní minutě zblízka nechal dvakrát vyniknout Schwarze.

I tak Oceláři zápas bleskově rozhodli. Růžička v sedmé minutě vybruslil zpoza brány a z těžkého úhlu švihem parádně vymetl pavučinu v levém horním koutu mladoboleslavské branky. Už za 39 vteřin hosty rozebrala Bonkova řada, Polák po nádherné křížné kombinaci snadno zacílil prázdnou branku a gólman Schwarze přenechal místo Valentovi.

Ani ten však čistý štít neudržel dlouho. Středočeši v prvním dějství připomínali kompars, jejich obrana byla hodně průchodná a nedůrazná. Po Mikušově kiksu se ve 12. minutě do sóla dostal Peterek a nezaváhal.

Po drtivém nástupu domácí povolili opratě a dali soupeři vydechnout. Další góly se však nabízely, ale Růžička a Adamský mířili jen do tyčí, Valent vychytal příležitosti Varadi s Hrňou.

Nepovedený zápas Středočeši alespoň zmínili čestným úspěchem, o který se bombou z pravého kruhu postaral Tvrdík. Jejich radost však vzápětí zkalil Peterek, který po Hudcově pasu střelou bezpečně proměnil i své druhé sólo na Valenta.

Poslední slovo však měli hosté. Sedmnáctiletý benjamínek Hyka si mazácky pohrál s Hamerlíkem a blafákem vstřelil svůj první extraligový gól. Na výsledku už nic nezměnili ani Růžička s Polanským, kterým Valent pochytal v přesilovce tři vyložené příležitosti.

Pavel Marek (Třinec): „Musím hráčům poděkovat, že k tomu přistoupili s maximální zodpovědností. Žádné utkání není jednoduché nebo předem vyhrané. Jsem rád, že jsme nastoupili tak aktivně. Dali jsme rychle góly a hráči se zklidnili. Chvílemi to až přeháněli. V závěru jsme trochu zvolnili, projevilo se na nás možná to těžké utkání v Pardubicích, které se hrálo v tempu play off.“

Vladimír Hiadlovský (Mladá Boleslav): „Soupeř měl vynikající první třetinu, ve které dal čtyři góly. Ukázal nám, v čem máme nedostatky a kde se musíme poučit. V dalších dvou třetinách možná pod dojmem vysokého vedení polevil a hra se vyrovnala. My jsme spokojeni, že jsme další dvě třetiny vyhráli 2:1, i když body pochopitelně zůstaly doma. Do dalších zápasů to je ale vzpruha.“
Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Seman), 7. M. Růžička (Polanský), 8. V. Polák (Seman, Bonk), 12. Peterek, 40. Peterek (Hudec) – 38. Tvrdík (Bahenský), 44. Hyka (Hay, Gajovský).

Rozhodčí: Minář, Mikula – Prchal, Kis. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 2786.

Třinec: Hamerlík – Krajíček, Seman, Zíb, Hrabal, Lojek, Hudec – D. Květoň, Polanský, M. Růžička – Zagrapan, Peterek, Adamský – V. Polák, Bonk, Varaďa – McGregor, Orsava, Hrňa. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Mladá Boleslav: Schwarz (8. Valent) – Hay, Mikuš, Marušák, Lehikoinen, Žabka, Chaloupka – Plodek, Divíšek, Mikulík – Tvrdík, Štefanka, Bahenský – Nouza, Vrbata, Boháč – Hyka, Gajovský, Matějovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.