Domácím vstup do utkání ulehčilo vyloučení Zámorského a využitá přesilová hra. Ve třetí minutě otevřel skóre pohotovou dorážkou Suchý, který si tak proti svému bývalému klubu připsal první gól v sezoně.

Plzeňští následně srovnali s Bruslaři krok, oba týmy se snažily hrát aktivně, brankové příležitosti si ale nevytvářely. V 15. minutě si od modré čáry dobře najel Pláněk, Pavláta v brance Západočechů ale nepřekonal. Růžička poté bez problémů přestál první mladoboleslavské oslabení.

I díky tomu mohl ve 24. minutě po pohotovém zakončení zvýšit na 2:0 Štibingr, který si také připsal první branku v sezoně i v mladoboleslavském dresu. Nedisciplinovanost soupeře poté domácím pomohla k dalšímu gólu. Vyloučení Zámorského ještě Plzeň přestála, trest Piskáčka ale ne. Po vzorové kombinace zakončoval do odkryté branky Järvinen.

Západočeši nerezignovali a v početní výhodě se jim podařilo snížit. Po několika dobrých zákrocích Růžičky se prosadil Söderlund, jenž do Plzně přišel v týdnu právě z Mladé Boleslavi. Domácí poté mohli ještě ve druhé části svůj náskok navýšit. Järvinen se ale neprosadil. Proti velké šanci Lantošiho skvěle zasáhl Pavlát.

Ve 44. minutě se po samostatné akci dostal až před plzeňského gólmana Skalický, ani v jedenáctém utkání po návratu z Finska se však premiérové branky nedočkal. Hostům se následně podařilo duel ještě více zdramatizovat, když Zámorského střelu od modré čáry tečoval Rekonen a snížil na 2:3.

Domácí si poté mohli pomoct v přesilové hře, faul Houdka ale nepotrestali a krátce po skončení výhody potřetí inkasovali. Po rychlém protiútoku se v 52. minutě dostal k odraženému puku Holešinský a smazal tříbrankovou ztrátu svého týmu.

Západočeši poté přestáli další oslabení a v 58. minutě šokoval mladoboleslavskou arénu Zámorský, jehož nahození skončilo za Růžičkou.

Očima trenérů

Jiří Kalous, Mladá Boleslav: Nenabízeli jsme v průběhu zápasu moc šancí a dali jsme tři góly. Drželi jsme to vedení a byť jsme inkasovali při soupeřově přesilovce, tak jsme stále měli ten zápas pod kontrolou a ve třetí třetině jsme se, pro mě z nepochopitelných důvodů, začali bát o výsledek. Samozřejmě jsme to hráčům před třetí třetinou zdůrazňovali, chtěli nadále hrát svoji hru a být aktivní v obraně bez kotouče, silní na kotouči. Místo toho jsme začali zbytečně zmatkovat a soupeři jsme ty góly vysloveně nabídli. Už je to poněkolikáté, co tímto způsobem ztrácíme dobře rozehraný zápas. Jak říkám, pro mě je to zatím z nevysvětlitelných důvodů. Nevím, jestli je tam nějaký strach nebo respekt z toho, že bychom mohli vyhrát.

Petr Kořínek, Plzeň: Špatný vstup. Celkově tam byla nedisciplinovanost během celého utkání, měli jsme hodně vyloučených a začali jsme s tím hned v první minutě. Boleslav to hned na začátku potrestala. My jsme si k tomu o přestávce něco řekli, na začátku druhé třetiny přišla znovu chyba, nepohlídání si hráčů, vyjeli nám z toho a druhý gól a potom zbytečný faul - 3:0. Trošku jsme to změnili, chtěli jsme víc napadat a to se nám dařilo a snížili jsme. Skvěle nás taky podržel brankář, zase tam měli přesilovky, ale on nám pomohl a dali jsme pak na 3:2. Závěr byl pak velmi hektický, jsme rádi, že jsme to zvládli.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 3:4 (1:0, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Suchý (Osburn, O. Roman), 24. Štibingr (Skalický), 27. Järvinen (Skalický, Pyrochta) - 34. Söderlund (Zámorský, Holešinský), 48. Rekonen (Zámorský, Kvasnička), 52. Holešinský (Matýs, Piskáček), 58. Zámorský. Rozhodčí: Hribik, Pilný - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2771.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Štibingr, Pyrochta, Osburn, Jánošík, Pláněk, Bernad, A. Čech - Gardoň, Järvinen, J. Aaltonen - Lantoši, Suchý, Skalický - Šmerha, O. Roman, Malát - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Michal Houdek, Dujsík, Kvasnička, Piskáček, Malák, A. Jiříček - Holešinský, Mertl, Söderlund - Matýs, Lev, M. Indrák - Rekonen, Jansa, Schleiss - Šiler, P. Straka, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.