BK Mladá Boleslav se domluvil na prodloužení spolupráce s obráncem a zároveň kapitánem Bruslařů Martinem Ševcem a útočníky Davidem Šťastným a Máriem Lunterem. Prvně jmenovaný na svou bohatou kariéru naváže jednoletou smlouvou, jeho mladší parťáci v útoku podepsali víceleté kontrakty.

K nově podepsaným smlouvám s trojicí Bruslařů se vyjádřil sportovní ředitel mladoboleslavského klubu Radim Vrbata. „Martin je pro nás základním stavebním kamenem a to nejen samotnou hrou, ale i působením v kabině,“ začal s komentářem na adresu osmatřicetiletého Ševce. „Proto jsme rádi, že se rozhodl ještě pokračovat v kariéře a bude naším lídrem i v následující sezoně.“

Doplňme, že Martin Ševc v letošní sezoně odehrál 51 zápasů, v nichž si připsal 5 gólů a 14 asistencí a byl vůbec nejlepším obráncem Bruslařů.

David Šťastný se dle slov Radima Vrbaty v letošní sezoně nejprve trochu hledal – naštěstí se ale našel. „David patřil ve druhé polovině soutěže k našim nejlepším hráčům, který dokázal v určitých fázích zápasu na ledě dominovat. Dostává se do ideálního sportovního věku, a proto věříme, že v příštím ročníku na své výkony naváže a převezme jednu z vůdčích rolí jak herně, tak bodově,“ říká sportovní ředitel Bruslařů.

Z pohledu kanadského bodování byl David Šťastný nakonec pátým nejlepším forvardem středočeského klubu. Ve 40 zápasech (část sezony laboroval se zlomeninou ruky) si připsal 14 branek, devětkrát asistoval.

Nejmladší z této trojice a jeden z hráčů, kteří do Mladé Boleslavi přišli až v průběhu sezony 2019/2020, je Slovák Mário Lunter. „Mário svými výkony potvrdil a splnil očekávání, se kterými ze Slovenska přišel. Svým stylem hry a zejména svým bruslením skvěle zapadá do naší koncepce,“ pochvaluje si Radim Vrbata. „Věříme, že po zkušenostech z letošní sezony v té příští své výkony ještě posune na další úroveň,“ dodává.

Pětadvacetiletý rodák z Banské Bystrice přišel do města automobilů v listopadu 2019. Ve 28 utkáních zaznamenal 5 gólů a 4 asistence.

Už v lednu klub informoval o prodloužení spolupráce s Gašperem Krošeljem, Martinem Pláňkem, Ondřejem Najmanem a Pavlem Kousalem.