Krátce po půl šesté už na řadu přišel samotný zápas, do kterého lépe vlétli domácí. Z tlaku však neudeřili, hosté naopak po první pološanci šli do vedení. V čase 5:47 to už bylo 2:0 pro hosty. Do konce třetiny byly příležitosti na obou stranách, ani jedno z mužstev však skórovat nedokázalo.

Střelecké mlčení pokračovalo rovněž ve druhém dějství. Hosté se hned několikrát dostali do zajímavých šancí, akce však buď překombinovali nebo je zastavil výborný Kašík.

Berani v závěrečné třetině inkasovali ještě dvakrát, s Bruslaři prohráli 0:4. 

"Vůbec nám nevyšel začátek zápasu. Domácí na nás vlétli a vůbec jsme nebyli připraveni, jak jsme měli být. Měli jsme štěstí, ale hlavně nám výborně zachytal gólman, který nás podržel po celý zápas. Bylo pro nás důležité, že ze situace, kdy jsme byli pod tlakem, jsme se dokázali prosadit. Byli jsme produktivní a první třetinu vyhráli. Rozhodl gól na 3:0, do té doby byl Zlín hlavně v našem pásmu nebezpečný," poznamenal boleslavský trenér Radim Rulík.

Na straně domácích bylo pochopitelné zklamání.

"Těžko se mi zápas hodnotí, protože snahu klukům nelze upřít. Měli jsme úvodní tlak, šance, možnosti. Bohužel nevím, jestli rozdávat klukům čokolády za góly nebo jak je motivovat. Klukům to zkrátka teď nelepí, není psychická pohoda. Nemáme nikoho, kdo by to vzal na sebe, zachoval chladnou hlavu a z vypracovaných šancí dal gól. V podstatě soupeř byl u nás dvakrát v pásmu a dal dva góly. To je tvrdý direkt a při naší produktivitě to rozhodlo souboj. Za stavu 3:0 už je poté těžké s tím něco udělat," uznal asistent zlínského trenéra Luboš Jenáček.

PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Kelemen (D. Šťastný, Fořt), 6. J. Stránský (Jan Eberle, Bičevskis), 50. Kotala (Kelemen), 56. P. Kousal (O. Najman). Střely na branku: 27:35. Vyloučení: 4:4.

Zlín: Kašík – Žižka, O. Němec, Trška, Gazda, M. Novotný, R. Černý, Dluhoš – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Okál, Honejsek, Šlahař – Karafiát, A. Zbořil, O. Flynn – Köhler, P. Sedláček, Sebera.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc, Jánošík, Pláněk, Bernad, Fillman, D. Moravec – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Adam Raška I, Claireaux, Kotala – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský.