Bruslaři už v minulém týdnu oznámili, že tým v příští sezoně povede z pozice hlavního trenéra Ladislav Čihák. Ten už má k sobě nyní i asistenta, kterým nebude nikdo jiný než Petr Haken. Právě ten se v minulé sezoně postavil na lavičku po bok Radima Rulíka po odchodu Pavla Patery. „Petr se na jaře osvědčil. Do kolektivu zapadl, byť to bylo neplánované, a týmu v nelehké situaci velmi pomohl. Nakonec se i on zapsal pod úspěch v podobě postupu do semifinále,“ uvedl pro klubový web sportovní manažer Václav Nedorost.

Konkrétnější podobu ale dostává také hráčská soupiska. V týmu končí brankáři Marek Schwarz a Jan Růžička, přičemž druhý jmenovaný míří ke konkurenci do Hradce Králové. Z obránců už v týmu nebudou pokračovat David Bernad a Dominik Vacík, největší odliv se ale odehrál v útoku. Dres se lvem na hrudi už nebudou nosit Oscar Flynn, Jan Grim, Tomáš Knotek, Tomáš Pospíšil ani Adam Raška.

HC Benátky - ilustrační foto
Benátky se po sestupu chystají na druhou ligu, představily nové trenéry

O pikantní přestup se jedná zejména v případě třiadvacetiletého Flynna. Odchovanec mladoboleslavského hokeje, který v uplynulé sezoně působil i ve Zlíně, totiž míří k hlavnímu rivalovi bruslařů do Liberce. Pospíšil, který v klubu hostoval z Litvínova, se bude v příštím roce snažit vybojovat postup se zlínskými Berany.

Z hostování v jiných klubech už se k bruslařům nevrátí ani útočníci Valentin Claireaux, Jan Dufek, Adam Zbořil a brankář Andrej Košarišťan. Speciálním případem je pak forvard Miloš Kelemen, který si vysloužil možnost v zámořské NHL a v těchto dnech se administrativně finalizuje jeho smlouva s Arizonou.

Ale teď už k těm pozitivnějším zprávám z pohledu mladoboleslavského klubu. Bruslaři se domluvili na pokračování spolupráce s brankářem Gašperem Krošeljem, obránci Tomášem Hanouskem. Alexem Lintuniemim a Pavlem Pýchou a útočníkem Matyášem Kantnerem. Dál ve svých řadách vítají navíc hned šest nových tváří!

Trenér Ladislav Čihák už hokejovou Škodu Plzeň nepovede.
Návrat na pozici hlavního trenéra byl výzvou a lákadlem, přiznává Čihák

Zajímavé bude sledovat, jak si čas mezi třemi tyčemi rozdělí zkušení Krošelj s Filipem Novotným, kteří jsou oba zvyklí na pozici jedničky. Třicetiletý Novotný v uplynulé sezoně chytal za Karlovy Vary a Hradec Králové a v krátké době teď okusí třetí klub. „Do nové sezony jsme znovu chtěli kvalitní brankářskou dvojici, jsme rádi, že jsme se dohodli právě s Filipem, který za poslední roky patří k nejlepším brankářům extraligy. Věříme, že spolu s Gašperem vytvoří kvalitní brankářský tandem,“ přeje si Nedorost.

Co se týče obrany, vyztužit by ji měl Radek Jeřábek z pražské Sparty. Čtyřiadvacetiletý bek ale za poraženého finalistu odehrál v uplynulé sezoně jen sedmnáct utkání a jinak nastupoval v prvoligovém Sokolově. V klubu si pochvalují zejména jeho fyzické parametry a slibují si od něj další herní růst.

To vzrůstem o poznání menší, ale neméně talentovaný je další hráč, který míří k bruslařům ze Sparty. Tomáš Šmerha se v tomto ročníku konečně prosadil do kádru Pražanů a velmi platný byl v play off. „Tomáš letos zažil průlomovou sezonu v dresu Sparty. Jde o hráče, který má drajv, bruslení a je šikovný na puku. Věříme, že na letošní výkony naváže, posune se ještě výš a stane se důležitým článkem našeho týmu,“ doufá Nedorost.

Tipsport extraliga, 3. zápas čtvrtfinále: BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové
KVÍZ: Jedenácté místo, pak jízda play off. Co víte o sezoně Mladé Boleslavi?

Dalšími posilami do útoku jsou pak Martin Beránek z Českých Budějovic a hlavně dvě slovenská jména na soupisce Mladé Boleslavi. Bruslaři totiž dokázali ulovit reprezentanta Pavola Regendu, který se předvedl na bronzových olympijských hrách čtyřmi body. Dosud působil ve slovenských Michalovcích. „Pavol na sebe upozorňuje poslední dvě sezony ve slovenské lize. V relativně mladém věku už má zkušenosti a úspěchy z MS i OH. Jde o bruslivého, bojovného hráče, kterého zdobí celoplošná hra,“ uvádí sportovní manažer bruslařů.

O něco více zkušeností pak už má na svém kontě další Slovák v mladoboleslavských barvách. Robert Lantoši si v minulosti zahrál i za farmu Boston Bruins a v loňském roce nastupoval ve švédské nejvyšší soutěži. Od příštího ročníku ale bude hrát za celek ze středních Čech. „Robert je velice zkušený a kvalitní hráč, který strávil několik let ve Švédsku a působil i v zámoří. Má taky zkušenosti z národního týmu. Věříme, že právě Robert bude naším rozdílovým hráčem,“ říká Nedorost.

V Mladé Boleslavi se tak staví opět velmi zajímavý tým, který by neměl oslabit ani dosavadními odchody. Z celku, který postoupil až do semifinále navíc dál zůstávají například Adam Jánošík, Jan Eberle, Jakub Kotala, David Šťastný nebo Mário Lunter. Letní příprava odstartuje bruslařům v pondělí 16. května.