Jiří Kalous, který převzal bruslaře po odvolání trenéra Čiháka v polovině ledna, podle vedení naplnil hlavní cíle, týmu zvedl sebevědomí a dokázal s ním proniknout do play-off. Tam sice v předkole vypadl s brněnskou Kometou, v novém ročníku ale dostane příležitost dojít dál a navázat třeba na loňské semifinále.

Podle sportovního ředitele BK Martina Ševce byl Jiří Kalous nadále jasnou volbou. „Patří mezi nejzkušenější trenéry současné české hokejové scény. Když projevil zájem o pokračování svého působení u nás, měli jsme pochopitelně radost,“ uvedl s tím, že do kabiny vnesl klid, nadhled, respekt k hráčům a dobrou komunikaci.

Trenér stříbrné české juniory z letošního mistrovství světa bude mít i nadále dva asistenty. Jedním z důvodů je dohoda o případném uvolnění na další juniorský šampionát. Zda jimi budou nadále Petr Haken a Václav Pletka, není jisté a z prohlášení klubu se jeví jako méně pravděpodobné. „Složení realizačního týmu, včetně asistentů hlavního trenéra, momentálně finišujeme a budeme o něm v nejbližší době informovat,“ přiblížil Ševc.