Trápení hokejisté Mladé Boleslavi pokračuje. Po porážce 2:4 na ledě Olomouce mají aktuálně sérii čtyř prohraných zápasů v řadě, je na třetím místě od konce a pomalu se jí začínají vzdalovat pozice zajišťující postup alespoň do předkola play-off.
Domácí na soupeře vlétli. Jenže přečíslení tři na jednoho ani dorážka Jergla se neujaly. Aktivita se však vyplatila. Bombu Houdka od modré tečoval Strapáč a slavil třetí gól ve třetím zápase po sobě.

Ihned po buly třetí útok zaskočil boleslavskou obranu a Herman propálil Maxwella. Škodováci byli zcela neškodní, jenže jim pomohlo vyloučení Knotka. V přesilovce se trefil Žejdl. Vyrovnat mohl Klepiš, ale v pádu trefil tyč. Dvoubrankový náskok mohl Kohoutům vrátit Ostřížek, který ale sám před Maxwellem neuspěl.

V polovině zápasu se hostům podařilo vyrovnat, když se v přesilovce prosadil Orsava. Také domácí kontrovali při početní výhodě. Burian si vyjel zpoza branky a puk procpal do branky. Těsně před přestávkou ještě Irgl trefil břevno.

Ve třetí třetině byli aktivnější hosté, ale do šancí se nedostávali. 98 sekund před koncem Maxwell zamířil na střídačku. Středočeši se dostali do tlaku, ale skóre gólem do prázdné uzavřel Irgl.

„Náš celkový výkon ovlivnil špatný vstup do utkání. Olomouc uplatnila svou velkou zbraň, tedy rychlé protiútoky. Dvakrát jsme si nepohlídali hráče z druhé vlny a hned jsme dvakrát inkasovali,“ komentoval další bídný vstup do zápasu asistent boleslavského kouče Boris Žabka. A pokračoval: „I když jsme po obrovském výdeji sil dokázali srovnat, tak naše aktuální špatná produktivita nám nedovolila dokázat něco víc. Na obdrženou branku v oslabení už jsme tak neměli účinnou zbraň. Na aktuální změny ve vedení klubu bych se v kontextu s výsledkem nevymlouval, mužstvo to po stránce výkonu nijak výrazně negativně neovlivnilo.“

„Třetí třetinu jsme už snažili výsledek ubránit, jenomže Boleslav výborně bruslila. Braňo Konrád naštěstí předvedl fantastický výkon a dovedl nás k třem veledůležitým bodům,“ dodal domácí kouč Jan Tomajko.