V pátek večer zahájila česká in-line hokejová reprezentace své účinkování na Mistrovství světa v Německu a jedním z nejzkušenějších hráčů ve výběru trenéra Petra Hemského bude hráč BK Mladá Boleslav Tomáš Demel, který patří mezi hráče, kteří před rokem na této akci pořádané IIHF navlékli na krk zlaté medaile.

Od loňského zisku zlata v Pardubicích utekl rok, jak ho prožil Tomáš Demel?
Výhra na MS v inline v Pardubicích byla super a čekal jsem, že podobně to půjde i v hokeji. Na začátku sezóny jsem se cítil skvěle, bohužel jsem si hned zranil koleno a musel na operaci. Pak jsem se z toho tři měsíce dostával a když jsem se začal cítit výborně, došlo k dalšímu zranění a otřesu mozku. Takže celkově jsem toho moc nenahrál, což mně dost mrzí.

K tomu druhému zranění došlo letos v únoru a s hrůzou jsme sledovali vaše zranění v utkání hokejové Extraligy proti Vítkovicím. Už je vše v pohodě, vytěsnil jste ty okamžiky z paměti a vrháte se do soubojů naplno?
Doktor říkal, že je vše v pořádku a už trénuji normálně. Z toho co se stalo si moc nepamatuji, jen pár okamžiků, pak jsem se probudil až v nemocnici… Takže jsem stejně jako moje rodina rád, že to tak dopadlo. Teď už hraju inline a párkrát jsem i spadl – a je to dobrý.

Tak tedy k inlinu. Jak vlastně každoročně prožíváte přechod z hokejové do inline sezóny?
Mě inline hokej moc baví, je dost podobný klasickému hokeji, jen začátky sezóny jsou těžké. Pár dní trvá než si zvyknu na kolečka.

Určitě nás zajímá, jak se na vaše inline působení dívá boleslavský klub. Nezlobí se na tebe, že v začátcích přípravy v týmu chybíte?
Myslím, že klub to celkem bere. Je to fajn doplněk k letní přípravě a je to celkem fyzicky náročný sport.

Které týmy budou pro Čechy největší překážkou na cestě za obhajobou?
Takových týmů bude víc, třeba Němci budou doma dost silní, chodí tam na ně hodně lidí. Výborní ale budou i Švédsko, USA, Kanada, i Finsko, ti všichni jsou kvalitní. Nejvýše z nich řadím USA a Švédsko a já osobně budu rád za jakoukoliv medaili z tohoto mistrovství.

RADEK KLIER

celý rozhovor najdete na webu www.inline-hokej.com