Kozli za vítězstvím vykročili hned zkraje zápasu. Už v sedmé minutě vedli o dva góly, když se dvakrát prosadil Lukáš Krejčík. Nejdřív pálil přesně v přesilovce, potom se prosadil dorážkou z bezprostřední blízkosti.

Potom se střelci na dlouhý čas odmlčeli. Zdálo se, že za stavu 2:0 pro domácí skončí i druhá třetina utkání, v samém jejím závěru se však poprvé radovali hostující hokejisté. Petr Gajda si sjel mezi kruhy a pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou ranou mezi betony gólmana Lukeše.

Hradecký brankář vypomáhající Kolínu musel jesličky skousnout ještě jednou, když jej zkraje třetí části pokořil z trestného střílení Filip Jansa a srovnal na 2:2.

Druhá inkasovaná branka ale Kolínské namotivovala k nevídané ofenzivní produkci. Během následujících tří minut odskočili zásluhou Jakuba Váchala a Zdeňka Krále opět do dvougólového vedení. Sedm minut před koncem potom už na 5:2 navýšil nejproduktivnější hráč domácího manšaftu David Šafránek.

Hosté nicméně nesložili zbraně a dokázali utkání ještě zdramatizovat. Necelé dvě minuty po Šafránkově gólu snížil v další početní výhodě Vojtěch Jiruš, který si sjel před branku, stáhl na čepel Štibingrovu střílenou nahrávku od modré a po rychlé kličce zasunul za Lukeše.

Ke čtvrtému zásahu Benátkám výrazně pomohl domácí gólman, který vyjel pro puk za branku, v souboji s Aubrechtem o něj ale přišel a potom už se nestačil vrátit mezi tyče při střele Sebastiana Čederleho. Jeho gól na 4:5 byl ale tím posledním, co se v utkání stalo. Na srovnání už Benátky nedosáhly, byť ve třetí třetině soupeře výrazně přestřílely a celkem vyslaly na jeho bránu 34 pokusů.

Kolín těsný náskok v posledních minutách uhájil, vrátil středočeskému sokovi porážku z prvního vzájemného utkání této sezony naprosto stejnou mincí a raduje se ze tří bodů. Naopak Benátky nenavázaly na výhru proti Prostějovu a prohrály počtvrté z posledních pěti kol. Další zápas je čeká ve středu, kdy hrají v Ústí nad Labem.

SC Kolín – HC Benátky nad Jizerou 5:4 (2:0, 0:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 4. L. Krejčík (Blaha, Muška), 7. L. Krejčík (J. Veselý, Kukla), 45. Váchal (Zumr, Pýcha), 47. Z. Král (Jankovský, Šafránek), 53. Šafránek (Z. Král, Husa) – 40. Gajda (A. Dlouhý, Kunst), 44. Jansa (TS), 55. Jiruš (Štibingr, Aubrecht), 58. Čederle (D. Špaček). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Kotlík, Roischel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Bez diváků.
SC Kolín: Š. Lukeš – Muška, Blaha, Husa, Pýcha, Váchal, Kukla, Barták – Šafránek, Jankovský, Z. Král – J. Veselý, Štohanzl, L. Krejčík – Zumr, Síla, Petržilka – J. Stehlík, Semirád, R. Martínek.
HC Benátky nad Jizerou: Král – Kunst, Aubrecht, Šedivý, Hampl, Kovář, Štibingr, Böhm – A. Dlouhý, Čederle, Wiencek – D. Špaček, Křepelka, Vomáčka – Jiruš, Gajda, Jansa – Putz, Hujer, Šafařovský.