BK Mladá Boleslav – HC Benátky nad Jizerou 3:1

Druhé derby bylo již méně jiskrné, ale i tak to byla skvělá hokejová podívaná. Benátecký gólman Marek Schwarz zůstal jen na střídačce, zápas odchytal Adam Trenčan.

Do vedení šly znovu Benátky, když Plodek krásnou tečí překonal Willa. Další gól ale už domácí brankář nepustil. O vyrovnání se postaral od modré Ctirad Ovčačík. „Viděl jsem, že to tam je skvěle zacloněné, tak jsem to vystřelil na přední tyč a pod lapačkou to proletělo," hodnotil svou trefu boleslavský bek.
Na něj dokázali navázat ještě Kubica a krásnou trefou další obránce Meland. Boleslav se tak ujala vedení v sérii 2:0. Ta se přesune do Benátek ve středu a pokračovat bude hned následující den. „Jedeme si tam pro dvě výhry. Není na co čekat, chceme to rozhodnout co nejdřív," nehledal žádné kličky Ovčačík.

Branky a nahrávky: 16. Ovčačík (Mikulík, Klimenta), 34. Kubica (Nouza, Pabiška) 54. Meland (Látal, Lenc) – 11. Psota (Kajínek). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerat, Hynek. Vyloučení: 3:5, navíc Lenc (MB) 5 min. + trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3050. Střely na branku: 27:23.