Ve spojení s veslaři neměl dlouhého trvání, protože se BK Mladá Boleslav osamostatnil již v roce 1880 (Malá encyklopedie ledního hokeje uvádí rok 1883).
Není tedy náhodou, že boleslavští funkcionáři byli i u zrodu Českého hokejového svazu 11. prosince 1908, tedy před sto lety. Těch zakládajících klubů bylo dvanáct a prvním svazovým sekretářem se stal zástupce BK Mladá Boleslav Karel Meissner.


Počátky Bruslařského klubu

V čele BK Mladá Boleslav byl právník Bedřich Laufberger a viděno dnešním pohledem, byla to činnost nesmírně bohatá, i když v podstatě zabezpečována jen ochotnými dobrovolníky.

Základem bylo pořádání rychlobruslařských závodů na Štěpánce, bruslila zde veřejnost a konaly se i koncerty. Později začal hokej, i když se jednalo o hru s gumovým míčkem a zahnutou holí, kterému se říkalo „bandy hokej“.

Před 100 lety, 26. ledna 1908, se konalo v Mladé Boleslavi hokejové mistrovství Čech za účasti Sparty, Slavie PKC Ruch a BK Mladá Boleslav. Stovky diváků, které obklopily ledovou plochu na Štěpánce, viděly vítězství Slavie, ale sledovaly také závody v rychlobruslení na 1000 a 1500 metrů.

Turnajové vítězství Slavie nedalo činovníkům BK Mladá Boleslav spát a za pár dnů si je znovu pozvali do Mladé Boleslavi. Tentokrát domácí hráči vyhráli 7:5.

Různá sportovní a společenská činnost přispívala klubu k vylepšení svého vybavení. Například na národopisné výstavě v Praze byla zakoupena chalupa, která tam sloužila jako mělnická vinárna, ale na Štěpánce se využívala jako šatna a ohřívárna (sloužila až do roku 1936).

Velkou tradici zde měly i večerní karnevaly na ledě, jednou zde dokonce svítilo až 600 barevných lampionů. Karnevaly se těšily velké oblibě a byly hojně navštěvované.