Dalším přírůstkem na soupisku Bruslařského klubu pro novou sezonu je obránce Jan Štibingr. Třiadvacetiletý odchovanec Slavie přichází z nedalekého Liberce, kde stihl nastoupit do 99 extraligových zápasů, jubilejní stovku ale završí v mladoboleslavském dresu.

V Liberci totiž nedostával tolik prostoru, kolik by si sám představoval: "Nejvíc mě mrzelo, že jsem nejméně prostoru dostával před a během play off. Tuhle část sezony chce hrát každý hráč, proto ten sport hrajeme. Sezona může vypadat a vyvíjet se jakkoliv, ale potom přijdou vyřazovací souboje a to je na hokeji to nejkrásnější. Tam chce potom každý hrát co možná nejdéle."

Ve změně působiště pak podle Jana Štibignra hrála významnou roli osoba sportovního ředitele Martina Ševce. "Když jsem viděl ten zájem o to, abych tady hrál další sezonu, moc jsem si toho vážil. Budu se snažit, abych tu důvěru co nejlépe vrátil a splatil zpátky."

Jak dříve vnímal bruslaře, jejichž barvy nyní bude hájit? "Vždycky se proti nim špatně hrálo, je to rychlé mužstvo s velkým nasazením. Pamatuju si, že vždycky, když jsme sem přijeli, tak na nás vlétli a my se jen snažili přečkat první třetinu. Až pak jsme si mohli myslet, že třeba něco předvedeme i my. Proti Boleslavi to bylo vždy velmi těžké. Doufám, že to takhle bude pokračovat i nadále," přidává poznatek přímo z ledu.

A komentář přidává také ke vzájemné rivalitě obou celků: "Za sebe si myslím, že je to snad možná i větší rivalita mezi fanoušky než mezi hráči. Ti fanoušci to hodně prožívají, tak doufám, že mě fanoušci z Liberce neodsoudí. Nemůžu tam na to říct špatného slova, mám tam hodně vzpomínek i známých. Teď jsem ale v novém městě a doufám, že tomu tak bude i tady."

A cíle pro nové angažmá? "Já chci ukázat co ve mně je, chci dostat více prostoru a chci, abych byl s týmem úspěšný."