Dokončuje se finální fáze

V současnosti se dokončuje finální fáze rekonstrukce – poklad trubek na čpavek, které tvoří nejdůležitější součást chladícího zařízení. Na ty se položí betonová deska a do konce září by měla být dokončena instalace mantinelů a ochranných plexiskel. Vzhledem k technologii zrání, které trvá celé čtyři týdny lze prohlásit, že první domácí hokejové utkání na nové ledové ploše ve Zlatopramen Areně uvidí fanoušci 7. listopadu.

„Vyvíjíme tlak na město Mladá Boleslav, které je vlastníkem zimního stadionu, aby práce byly dokončeny co nejdříve, ale bohužel zrání betonové desky nelze uspěchat,“ řekl ředitel BK Mladá Boleslav Michal Koliáš.

Místo lavic sedačky

Práce na ledové ploště měly původně být dokončené na konci prázdnin. V listopadu, kdy je nyní stanoven definitivní termín prvního domácího zápasu, tak budou ve více než dvouměsíčním skluzu. Toho si je město vědomo, a proto magistrát udělal vstřícný krok. „Město na vlastní náklady vymění dosavadní dřevěné lavice za moderní plastové sedačky, které budou v zelených klubových barvách. Podmínkou ovšem je, aby se stihl vybrat zhotovitel, který sedačky nejpozději do 31. října namontuje,“ uvedl pro fanoušky jistě velmi potěšitelnou zprávu Michal Koliáš.
Je tedy předpoklad, že příznivci mladoboleslavského, hokeje přijdou na utkání 7. listopadu se Sarezou Ostrava.