Sparta – Ml. Boleslav 3:1

V utkání hokejové extraligy chtěli domácí smazat manko z Brna. Hosté prahli po dalším bodovém zisku. Domácí začali sice aktivněji, ale v koncovce je buď připravil o radost gólman hostů Schwarz, nebo mířili nepřesně. Hosté se soustředili více na obranu a jejich útočné akce byli sporadické.

Boleslavi se naskytla příležitost změnit skóre v 28. minutě, kdy hráli přesilovku 5 na 3. Jenže hosté prokázali, že přesilovky neumí a příležitost nevyužili. První třetina skončila bez branek.

I začátek druhé třetiny přinesl neurovnaný hokej z obou stran. Spartě se hra nedařila, hosté nikam nepospíchali a hlídali čisté konto.

Spartě se podařilo vstřelit vedoucí gól v přesilovce Výborným – 1:0. Domácí se však neradovali dlouho. Zdeněk Bahenský, ač tísněn, si našel prostor a prostřelil Pöpperleho – 1:1. Do třetí třetiny tak šly oba týmy za srovnaného stavu.

První desetiminutovka závěrečné části rozuzlení nepřinesla. Rozhodnutí ve prospěch domácích přišlo v 50. minutě. Únik Petra Tona, přestože byl faulován,skončil položením Schwarze a zasunutím puku do prázdné branky – 2:1.

Boleslavští hokejisté ještě zkusili v závěru power – play, ale v ní inkasovali třetí gól z hole Broše a bylo po nadějích alespoň na bod.

Branky: 32. Výborný (Broš, Smoleňák), 50. Ton (O´Brien), 60. Broš (Kůrka, Výborný) – 33. Bahenský (Gajovský). Rozhodčí: Šindler, Homola - Pouzar, Bádal. Diváci: 4449. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0.