Slaný – BK MB B 6:2

V semifinále hokejové regionální soutěže mužů se po výhře boleslavské rezervy na domácím ledě podařila Slanému odveta. Rozuzlení postupové tajenky pak přinesly až nájezdy, ve kterých se dařilo lépe znovu domácím. Slánským hrdinou byl kanonýr Roman Kala, který soupeře nejprve zlomil třetím a čtvrtým gólem a s přehledem proměnil i svůj nájezd.

Hráči Slaného nepředvedli v první třetině odvety dobrý výkon. Ve dvojnásobném oslabení inkasovali a po většinu času byli horší než soupeř. Necelé dvě minuty před pauzou však srovnal Šelicha a předznamenal tím zlepšený výkon Lvů v další fázi zápasu.

Do druhé periody už totiž vlétl zcela jiný domácí tým. Boleslavští byli od jejího začátku pod velkým tlakem, ale brankář Poláček za svá záda pustil až dorážku Krégla ve 33. minutě. Když o chvíli později zvýšil Kala na 3:1, vypadalo to, že Lvi zápas v poklidu dovedou do prodloužení. Jenže krátce před druhou sirénou přišla hrubka domácí obrany, kterou potrestal snížením Klikar.

Tým Slaného bylo jasně lepší i ve třetí části, ale odpor soupeře v základní hrací době zlomilo až třemi slepenými brankami v úvodu poslední desetiminutovky.

Definitivní rozuzlení postupové hádanky musely přinést až samostatné nájezdy. Hned v první sérii se hosté trefili, ale na druhé straně odpověděl ukázkovým vykoupáním brankáře Kala. Další dva pokusy Mladoboleslavských už brankář Vaňous pokryl, naopak hned ve druhé sérii střelou nad brankářovu vyrážečku rozhodl o postupu Slaného do finále kapitán Martin Průcha.

Branky a nahrávky: 19. Šelicha (Kala, Hlavatý), 33. Krégl (Kala). 37. Kala (Hlavatý), 52. Kala (Hlavatý), 52. Krégl (Řehoř, Hnátek), 53. M. Frolík (Novák, Průcha), rozhodující nájezd Průcha - 9. Kristek (Kejmar), 39. Klikar. Rozhodčí: Hruška. Vyloučení: 4:7, navíc Krégl (SLN) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:32.

Slaný: Vaňous - Kruliš, Spilka, Kraček, Hlavatý, Málek, Řehoř - M. Frolík, Průcha, Novák - Krégl, Kala, Šelicha - T. Frolík, Hnátek, Šťastný - Hildebrand.

Mladá Boleslav B: Poláček (54:35 - 60:00 Vacek) - Rudzan, Ficek, Franc, Kučera, Christov, Kukla, Klikar, Hart, Kejmar, Kristek, Kolner, Moc, Kačírek, Fidrmuc, Škaloud, Bílek.