Generální manažer hokejového týmu HC Benátky Bartoloměj Salanský zhodnotil základní část I. hokejové ligy a vyjádřil se k ambicím benáteckých hokejistů v předkole play – off proti Znojmu.

Základní i nadstavbová část první ligy skončila. Jak byste zatím hodnotil působení benáteckých hokejistů v prvoligové sezoně?
Hodnotí se mi to velice dobře, protože sezona je z našeho pohledu určitě úspěšná. Dali jsme si závazek, že se chceme dostat do předkola play-off, což jsme splnili. Pevně věřím, že se dostaneme přes Znojmo ještě dál. Podlé mého je to pro nás hratelný soupeř, s nímž jsme v základní části měli příznivou bilanci. Také se těším na atmosféru jak ve Znojmě, tak i tady v Benátkách.

Který hráč vás v letošní sezoně překvapil?
Jednoznačně Petr Kica. Petr nás všechny velice překvapil. Je to poctivý kluk, má velmi dobrý přístup k tréninku, zatím je skromný. Dále musím jmenovat Tomáše Urbana, Michala Bártu, Pepu Skořepu, který také premiérově nastoupil za Liberec. O hráčích, jako je Petr Kolmann či Michal Pavlů, mluvit nemusím, protože si myslím, že už to jsou extraligoví obránci. Také se zvedl Marek Pabiška, který se nám nakonec osvědčil jako střelec.

Kdybyste měl vyzdvihnout nějaké zápasy, které se benáteckému mužstvu povedly, a naopak, na které by bylo nejlepší zapomenout. Jaké by to byly?
Určitě povedený zápas byl v Ústí nad Labem, když za nás chytal Marek Pinc, který si tam připsal ohromné množství zákroků a pouze jedinkrát inkasoval. V Ústí jsme podali velmi dobrý výkon. Zapomněl bych nejraději na zápas v Chomutově.

V předkole play-off čeká na hokejisty Benátek tým Orli Znojmo, proti kterému se letos benáteckým hráčům poměrně dařilo. Jak jste spokojen s tímto soupeřem?
V duchu jsem si přál Tábor. Je to také z toho důvodu, že je to k nám blíž. Znojmo jsem bral, protože za prvé s nimi máme kladnou bilanci, za druhé tam pro kluky bude parádní atmosféra. Počítám, že tam bude návštěva přes dva tisíce diváků. Jsou to výborní fanoušci, kteří mančaft ženou dopředu. Kluci si před nimi určitě rádi zahrají. Myslím si, že pěknou atmosféru uděláme i my tady.

Dá se ještě očekávat nějaké posílení z libereckého mužstva. Na mysli máme hráče jako Lukáš Vantuch, Antonín Dušek, Daniel Špaček?
V Liberci mají v podstatě všichni odehráno více než 26 zápasů, které extraligové hráče limitují pro starty v nižší soutěži. Posilovat mužstvo nebudeme. Myslím si, že kluci, kteří si předkolo vybojovali, se prosadí. Věřím, že Znojmo porazíme a půjdeme dál. Nepočítáme ani, že Vantuch, Dušek nebo Špaček nastoupí.

ONDŘEJ NEJEDLO