Stále podobný problém trápí boleslavské hokejisty v přípravě na nadcházející ročník O2 extraligy. Po dvou pětigólových přídělech inkasovali v duelu s Karlovými Vary dokonce šestkrát.

“Dva góly jsme dostali v oslabení, jeden v přesilovce, další v power-play a zbylé dva klasicky ze hry,“ vypočítává asistent Jiří Šejba “Zmíněné dva góly ze hry padly poté, co jsme propadli. Nebyli jsme zajištění a často nám soupeř ujížděl do přečíslení dva na jednoho. Musíme se v tomto směru poučit.“

“Práce hráčů, ať už třeba útočníků, musí být víc znát. V napadání, v agresivitě a ve hře tělem. Hrajeme moc slušně. Až džentlmensky, což nejde. Když sem přijede soupeř, musí mít strach, že domácí po něm půjdou a všechno bude končit souboji,“ doplnil Jiří Šejba.

Druhý problém nově nastal na gólmanském postu. “Myslím si, že příští týden už by vše mělo být v pořádku. Stále jsme pouze v období, kdy zkoušíme různé varianty. Navíc, když se podíváte na hru, i tihle gólmani nechytali špatně,“ poukázal asistent hlavního kouče.

A o co že přesně jde? Marka Schwarze i Martina Hrubého trápí momentálně drobná zranění. Třetí v pořadí Roman Will je na reprezentačním srazu osmnáctky a Milan Řehoř, jehož získali Středočeši na střídavý start z Jihlavy, je na soupisce Dukly pro Tipsport Cup. “Pereme se s tím. Ale na druhou stranu je potřeba říct, že potřebujeme především rapidně zlepšit hru dozadu,“ uvědomuje si Jiří Šejba.

A to by měli prokázat boleslavští hokejisté už v dalším turnajovém utkání, ve kterém se představí na ledě Liberce.

MICHAL MIŠKOVSKÝ