O tříbodovou nadílku pod stromeček si pojedou boleslavští hokejisté napsat ve středu 23. prosince. Nečeká je ale v Litvínově jednoduchý úkol, soused z tabulky nedaruje na svém horkém ledě nic zadarmo. Utkání, na které se mohou boleslavští příznivci s fanklubem vydat svůj tým podpořit, se hraje od 17.30 hodin.

Zápas to bude důležitý. Uspěje-li Boleslav, vzdálí se Litvínovu minimálně na dva body, v ideálním případě na čtyři. Vrátí-li se s prázdnou, bude koukat na Benzinu s dvoubodovou ztrátou. Těmto duelům dvou sousedů se s oblibou říká “o šest bodů“.

Dalším zajímavým faktorem týmu ze severozápadu Čech je skóre. Při pohledu na extraligovou tabulku jsou totiž na první pohled zřejmé dvě věci.

Zaprvé: litvínovský útok je jedním z nejnebezpečnějších v extralize, konkrétně hned druhý po tom pardubickém. Zadruhé: litvínovská obrana je podle čísel nejhorší, z toho by mohla Boleslav těžit.

Jelikož je extraliga už dávno ve své druhé polovině, pomalu se začínají rýsovat pozice pro další dění po základní porci dvaapadesáti zápasů.

Ve střední části tabulky jsou týmy těsně seřazené za sebou, přičemž se každý bude snažit soustředěně trhat body pro sebe a vyškrábat se alespoň do předkola play-off. A dnešní duel nebude výjimkou.

Z historického hlediska není Litvínov Bruslařskému klubu Mladá Boleslav právě oblíbeným soupeřem. V loňské sezoně, kdy platila Boleslav za extraligového nováčka, se nepodařilo ze čtyř zápasů vyhrát ani jednou. Letos vyhráli svěřenci trenéra Čermáka v Litvínově v prodloužení, sok oplácel v Metrostav Areně pozoruhodným obratem ze stavu 0:3 na 5:3.

ŠTĚPÁN TOMŠ