Kladno – Ml. Boleslav 2:1

V utkání mužstev hokejové extraligy nejvíce ohrožených sestupem po odečtu bodů šlo o hodně.

Lépe začali domácí, kteří zásluhou Bicka šli v 9. minutě do vedení. Boleslav pak měla několik šancí na vyrovnání. Tu největší měl Macho, ale trefil jen stojícího obránce na brankové čáře. V závěrutřetiny si vytvořili hosté tlak, ale nedařilo se jim v koncovce. Druhá branka Kladna neplatila, protože padla po siréně.

Druhou třetinu začali lépe domácí, ale dvě dobré šance neproměnili. Na druhé straně Hrdel při svém nájezdu ztroskotal na Falterovi. Hosté pak nedokázali ani využít přesilovku 5 na 3.

Pak se zaskvěl Schwarz, který chytil tutovku Eberlemu. Druhá třetina tak skončila bez branek.

V úvodu třetí třetiny měl na holi vyrovnání Matějovský, ale jeho teč šla mimo. Pohroma přišla pro hosty ve 45. minutě, kdy se nejlépe po zmatcích před boleslavskou brankou orientoval Kuchler a zvýšil vedení Kladna na 2:0.Další šanci kladenských zlikvidoval Schwarz, který vychytal Knotka v samostatném nájezdu. Úspěchem pro domácí neskončila ani akce v přečíslení, kdy neuspěl Bílek.

V čase 58.12 se pokusili hosté o power – play. A světe, div se! Fabuš snížil na 1:2, jenže na případné vyrovnání už boleslavským hokejistům nezbyl čas. Boleslav se o úspěch připravila neschopností v koncovce, i když příležitostí měla dost.

Branky: 9. Bicek (Patera, Kuchler), 45. Kuchler (Kameš) – 60. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Šindler, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1707. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

BK MB: Schwarz (Valent) - Žabka, Jindra, Marušák, Macháček, Hay, Čížek, Mikuš - Boháč, Divíšek, Barney - Macho, Pabiška, Fabuš - Tvrdík, Vrbata, Bahenský - Hrdel, Chaloupka, Loskot.