Pro druhý vzájemný zápas hokejistů Mladé Boleslavi s úřadujícím extraligovým mistrem z Karlových Varů (2:4), tentokrát hraným na půdě soupeře, byly rozhodující dvě inkasované branky ve 30. minutě v rozmezí dvaceti vteřin. S tím souhlasí i hlavní trenér Bruslařského klubu Vladimír Čermák: “Ve druhé třetině jsme měli první polovinu tlak, ale z něho vyplynula chyba a po obdržených brankách jsme se dostali do defenzivy. Vary nás přehrávaly prakticky až do konce třetiny,“ soudil boleslavský kouč.

Přitom vstup do utkání neměli Středočeši vůbec špatný, a když už se domácí ve 14. minutě ujali vedení, Mladoboleslavští ještě v téže minutě odpověděli pohlednou trefou Davida Vrbaty. “První třetinu jsme odehráli přesně podle našich představ,“ řekl Vladimír Čermák.

Ve druhé třetině nastal v její polovině zlom. Vyrovnaný stav 1:1 se během dvaceti vteřin přeměnil na 3:1 z pohledu domácích. “Určitě to byl rozhodující moment. Během chvíle jsme dostali dva góly, které nás, jak se říká, posadily na zadek,“ nechal se slyšet hlavní vládce střídačky BK Mladá Boleslav.

Mladoboleslavští se v Karlových Varech museli obejít bez několika marodících hráčů, k nimž nově přibyl i obránce Jaroslav Kasík. “Má nastřelenou nohu, podobně jako Lukáš Pabiška kotník. Šterbák měl žaludeční potíže a Macho nám chybí od zápasu v Liberci,“ vypočítal Vladimír Čermák absence ve svém týmu. “Věřím, že ve všech případech jde o krátkodobější záležitosti.“

Bruslařský klub čekají již jen dva přípravné zápasy. V úterý se představí v domácím prostředí proti Vrchlabí a generálkou před startem extraligy bude čtvrteční duel v Kladně. “I když máme nějaké zraněné, už nyní se snažíme skládat tým, jako kdyby to bylo na ostro. Vždyť zranění může potkat hráče i během extraligy,“ uvědomuje si trenér boleslavských hokejistů.

MICHAL MIŠKOVSKÝ